Reklama

základní
informace

Alpe di Siusi - Seiser Alm (1600 – 2100 m. n. m.)

Alpe di Siusi / Seiser Alm je jednou z největších náhorních plošin v Dolomitech. Leží nad známým lyžařským údolím Val Gardena, se kterým ji spojují dvě kabinky. Seiser Alm sice neleží na hlavním okruhu Sella Ronda, ale rozhodně stojí za návštěvu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
52 + 105 + 18 = 175 / 175 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
289410
Celková kapacita: 115828 os/h

Srovnat Alpe di Siusi - Seiser Alm s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský arál je přístupný přímo ze St.Ulrichu / Ortisei nebo ze Seis / Suisi. Odtud míří kabinky přímo na Seiser Alm, největší louku v Alpách ležící pod majestátní severní stěnou masivu Langkofelu/Sasso Lungo.

To napovídá, že šťastní tu budou především ti, kteří se lyžovat učí nebo se prostě jen rádi sklouznou. Sice většina z 60 km sjezdovek je označena červenou barvou, ale o žádné náročné sjezdy rozhodně nejde. Lyžařský areál je uspořádán do hvězdice, během půl dne ho můžete celý objet.

Ke komfortu lyžování přispívají i přepravní zařízení - většinou se jedná o moderní sedačky.

Snowboard

Přímo nad vesničkou Alpe di Siusi je 1,5 km dlouhý Snowboard Fun Park Laurin - half-pipe 110 m, quarterpipe, raily a různé skoky.

Kam na běžky

Přímo na plošině Seiser Alm je 60 km upravovaných okruhů, většinou 2 stopy + prostor pro bruslení. Další okruhy na vás čekají v samotném údolí Val Gardena.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy jsou městečka ležící v hlavním údolí Val Gardena - především S. Ulrich, popřípadě Selva či Ortisei. V Ortisei můžete navštívit i nový wellness areál "Mar Dolomit" - k dispozici je v něm krytý 25 m dlouhý bazén, venkovní vyhřívaný bazén + několik saun a výřivek. Samotná největší alpská louka přeje kromě lyžování i sáňkování. Několik drah vede z pahorků Puflatsch, Spitzbühl, Monte Piz nebo Florian.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 670 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 50 km italské dálnice A22 odbočka u Klausenu na Val Gardenu po silnici SS242. Po půlhodince přijíždíte do města Ortisei/St. Ulrich (660 km), kousek za ním odbočíte na Kastelruth a vystoupáte do Alpe di Siusi.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • karel
  Val Gardena
  26.03.2015 - 20:52

  Je mi téměř sedmdesát. Mám objeté všechna střediska Dolomit, celé Val di Solle, Apricu, Catarinu, Bormio, Livino, Madesimo. Zde jsem byl poprvé a naposled. Drahé středisko a lyžařsky nic-moc. Kdo chce zde zažít vrchol pohody, nechť se projde přes Ortisei s lyžemi na zádech.

 • bobo
  Alpe di siusi
  02.01.2015 - 09:59

  Nejlepší lyžování v Dolomitech.Jezdím sem už 20 let a neměním.Chce to skipas Dolomity superski

 • Vláďa
  Milí chlapci
  09.06.2014 - 19:36

  Romane a Petře. Určitě si o sobě myslím , že umím lyžovat , určitě si také myslím, že Seiser Alm je skvělý středisko a určitě se tam ještě vrátím . Pravda, je tam jen jedna černá sjezdovka, což není mnoho. Na druhou stranu jsem tam ani neviděl naše krajany, kteří cestou v lanovce vedou řeči v úrovni účastníků Světováho poháru v lyžování a po cvíli sklouzávají tu nejčernější sjezdovku střediska... Asi tak.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * jedna = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Nauders je klasická tyrolská vesnice ležící pod Reschenpassem, nedaleko hranic s Itálií a Švýcarskem. Tvoří jednu lyžařskou oblast s blízkými italskými středisky Schoeneb...
Lyžování ve výškách: 1394 - 2850 m.n.m
Délka sjezdovek: 114 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %39 %44 %18 %