Reklama

základní
informace

Alpe di Siusi - Seiser Alm (1600 – 2100 m. n. m.)

Alpe di Siusi / Seiser Alm je jednou z největších náhorních plošin v Dolomitech. Leží nad známým lyžařským údolím Val Gardena, se kterým ji spojují dvě kabinky. Seiser Alm sice neleží na hlavním okruhu Sella Ronda, ale rozhodně stojí za návštěvu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
52 + 105 + 18 = 175 / 175 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
289410
Celková kapacita: 115828 os/h

Srovnat Alpe di Siusi - Seiser Alm s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský arál je přístupný přímo ze St.Ulrichu / Ortisei nebo ze Seis / Suisi. Odtud míří kabinky přímo na Seiser Alm, největší louku v Alpách ležící pod majestátní severní stěnou masivu Langkofelu/Sasso Lungo.

To napovídá, že šťastní tu budou především ti, kteří se lyžovat učí nebo se prostě jen rádi sklouznou. Sice většina z 60 km sjezdovek je označena červenou barvou, ale o žádné náročné sjezdy rozhodně nejde. Lyžařský areál je uspořádán do hvězdice, během půl dne ho můžete celý objet.

Ke komfortu lyžování přispívají i přepravní zařízení - většinou se jedná o moderní sedačky.

Snowboard

Přímo nad vesničkou Alpe di Siusi je 1,5 km dlouhý Snowboard Fun Park Laurin - half-pipe 110 m, quarterpipe, raily a různé skoky.

Kam na běžky

Přímo na plošině Seiser Alm je 60 km upravovaných okruhů, většinou 2 stopy + prostor pro bruslení. Další okruhy na vás čekají v samotném údolí Val Gardena.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy jsou městečka ležící v hlavním údolí Val Gardena - především S. Ulrich, popřípadě Selva či Ortisei. V Ortisei můžete navštívit i nový wellness areál "Mar Dolomit" - k dispozici je v něm krytý 25 m dlouhý bazén, venkovní vyhřívaný bazén + několik saun a výřivek. Samotná největší alpská louka přeje kromě lyžování i sáňkování. Několik drah vede z pahorků Puflatsch, Spitzbühl, Monte Piz nebo Florian.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 670 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 50 km italské dálnice A22 odbočka u Klausenu na Val Gardenu po silnici SS242. Po půlhodince přijíždíte do města Ortisei/St. Ulrich (660 km), kousek za ním odbočíte na Kastelruth a vystoupáte do Alpe di Siusi.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • bobo
  Alpe di siusi
  02.01.2015 - 08:59

  Nejlepší lyžování v Dolomitech.Jezdím sem už 20 let a neměním.Chce to skipas Dolomity superski

 • Vláďa
  Milí chlapci
  09.06.2014 - 18:36

  Romane a Petře. Určitě si o sobě myslím , že umím lyžovat , určitě si také myslím, že Seiser Alm je skvělý středisko a určitě se tam ještě vrátím . Pravda, je tam jen jedna černá sjezdovka, což není mnoho. Na druhou stranu jsem tam ani neviděl naše krajany, kteří cestou v lanovce vedou řeči v úrovni účastníků Světováho poháru v lyžování a po cvíli sklouzávají tu nejčernější sjezdovku střediska... Asi tak.

 • Petr
  milí Edo
  24.01.2014 - 07:34

  Milí Edo, diskutujeme nad střediskem Alpe di Siusi, nikoli o Val Gardeně ... :-) !!!!

  Tvoje argumentace je naprosto směšná, protože to je to samé, jako když v diskusi o McDonaldu napíšeš, že tento je super, protože přes ulici je fantastická Mexická restaurace, za rohem je Čína a naproti ní Argentinský Steak house !!!! Tak jako co ????

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + osm = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Špičák je známé horské rekreační středisko v české části Šumavy, ležící 2 km od Železné Rudy. Jsou zde kvalitní lyžařské terény a to jak pro sjezdaře, tak i pro běžkaře s...
Lyžování ve výškách: 880 - 1202 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %60 %20 %