Reklama

základní
informace

Hochficht (930 – 1338 m. n. m.)

Areál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy "přes kopec" od Lipenské přehrady. Hochficht svůj název nosí po nejvyšším kopci areálu - Hochficht (Smrčina 1.338 m.n.m.). Tento areál nabízí jednoznačně nejkvalitnější lyžování v okruhu do 250 km od Prahy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
9 + 10 + 1 = 20 / 20 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
5030
Celková kapacita: 11000 os/h

Srovnat Hochficht s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se převážně na jihozápadních až jižních svazích. Areál tvoří soustava tří vleky propojených kopců s celkem 8 sjezdovkami. Vznikla tak na šumavské poměry naprosto unikátní lyžařská "houpačka".

Srdcem areálu jsou dvě sjezdovky na západní straně Hochfichtu - červená 1 km dlouhá Standardstrecke s homologací FIS a modrá 3,4 km dlouhá Zwieserwiese. Zvláště červená uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, k úplnému ideálu ji jen schází dostatečná šířka po celé délce - v dolní částí se trať zužuje. Obě sjezdovky jsou obsluhovány moderní odpojitelnou 4-sedačkou.

Kousek od dolní stanice 4-sedačky pak začíná kotva, která vás vyveze na druhý kopec - 1281 metrů vysoký Reischlberg (Hraničník). Dolů opět vedou dvě tratě - červená a modrá. Sjezdovky to jsou sice užší než na Hochfichtu a jsou navíc orientovány na jih, ovšem zato bývají obvykle volnější.

Místo návratu zpět k dolní stanici kotvy můžete v polovině Reischlbergu odbočit na širokou modrou pláň (s dvěma kotvami) a vydat se směrem k třetímu kopci - Zwieselbergu. Ten je sjezdovkami protkán z obou stran. Na východní straně orientované směrem k Reischlbergu a Hochfichtu najdete jednu červeno-černou FIS trať Zwieselberg a jednu červeno-modrou nazvanou Zwieselberg Family. Na západní straně je pak příjemný 1400 m dlouhý a dostatečně široký Schwarzenbergabfahrt. U dolní stanice 4-sedačky Schwarzenberg je pak další parkoviště.

Snowboard

Snowboardisty potěší boarder cross trasa situovaná pod vrcholem Hochfichtu vedle červené Standardstrecke.

Kam na běžky

V sedle pod Hochfichtem u hraničního přechodu Zvonková je běžecký areál Schöneben, kde je k dispozici 70 km upravovaných tratí. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice 4-sedačky na Hochficht.

Kam zajít po lyžování

Přímo v areálu u sedačky na Hochficht je samoobslužná restaurace s barem, další restaurace je na Zwiselbergu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 220 km
Autem po trase Strakonice - Vimperk - Strážný. Kousek za hraničním přechodem odbočíte na Haidmuhle, hranici Německo-Rakousko přejedete ve Schwarzenbergu a pak můžete buď k sedačce na Zwieselbergu, nebo dále přes Klaffer a Pfaffetschlag k centrálnímu parkovišti u 4-sedačky na Hochficht.

Pokud pojedete od Českých Budějovic, tak je výhodnější využít nově otevřený hraniční přechod Zvonková-Schöneben - dojedete k němu přes Frymburk a Novou Pec. Při nepříznivých klimatických podmínkách si ale rozhodně vemte řetezy a lopatu sebou.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jana
  Snowboard začátečník
  19.02.2016 - 23:43

  Ahoj Ondřeji, myslím, že můžeš bez obav vyrazit. Hochficht je pro začátečníka fajn. Poma tam není ani jedna. Zda jde koupit instruktor, bohužel, nevím. Třeba se tam potkáme! ;-)

 • Ondřej
  Snowboard začátečník
  18.02.2016 - 15:33

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je ski areál vhodný pro snowboard začátečníka, stál jsem na tom 2x v životě a zatím nic moc .. a na pomě s tím neumím, možná tak sedačková lanovka nebo kotva (nezkoušel jsem), abych zbytečně nešlapal kopec. případně dá se tam někde koupit i instruktor co by mě to naučil ? Díky

 • Lukáš
  aktuální podmínky
  14.02.2016 - 11:39

  Zdravím,
  máte někdo aktuální zkušenost s podmínkami na Hochfichtu? Chystám se tam od pátku na snowboard.
  Děkuji moc

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

jedna + ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Chopok - druhá nejvyšší hora Nízkých Tater - je největším slovenským lyžařským střediskem. Na Chopku se lyžuje na severní i jižní straně. Severní strana spadá do Demanovs...
Lyžování ve výškách: 1028 - 2024 m.n.m
Délka sjezdovek: 36 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %44 %22 %