Reklama

základní
informace

Alta Badia (1325 – 2778 m. n. m.)

Alta Badia je údolí ležící v centrální části Dolomit - na východním okraji masivu Sella. Při příjezdu ze severu zdolávat žádný náročný průsmyk, přesto většina sjezdovek leží v nadmořké výšce nad 1.500 metrů. Hlavní centra údolí jsou poměrně luxusní městečka La Villa, Corvara a Colfosco se spoustou 3 a 4-hvězdičkových hotelů.

Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Alta Badia s Arrabou, Selvou ve Val Gardeně i Canazei ve Val di Fassa. K dispozici je tak 500 km tratí. Alta Badia je také jako jediné středisko z okruhu Sella Ronda vleky propojena s Cortinou d´Ampezzo.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
70 + 52 + 8 = 130 / 130 km
Uměle zasněžováno: 68 %
Vleky:
129310
Celková kapacita: 84950 os/h

Srovnat Alta Badia s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdovek je v tomto údolí skutečně mnoho - celá oblast je ohraničena průsmyky Passo Campolongo (přejez do Arraby) a Passo Gardena (přejezd do Val Gardeny). Součástí areálu je i náhorní plošina mezi Corvarou a San Casiano, kam lze dojet na lyžích z Cortiny d´Ampezzo.

Kromě nenáročných panoramatických plání tu naleznete i pravé černé sjezdovky, jako např. Gran Risa, na které se každoročně jezdí obří slalom Světového poháru. Údolím prochází velká část lyžařského okruhu Sella Ronda a také nového "safari" Grande Guerra, které s výpomocí několika skibusů spojuje Arabbu, Marmoladu, Civettu a Passo Falzarego. A hlavně jsou tu parádní výhledy na okolní hory: skalní homole Sassongher, masív Sella a další dolomitické vrcholy.

Snowboard

Nad Corvarou je na plošině pod Piz Sorega snowboard park.

Kam na běžky

V okolí je 30 km tras, 15 km v okolí Corvara - Colfosco a dalších 15 km v běžeckém centru Armentarola/San Cassiano.

Kam zajít po lyžování

Nabídka je opravdu široká - v každém městečku je mnoho restaurací a barů. Večer můžete vyrazit i na procházku po okolí - v zimě se upravuje více než 80 km tras pro pěší. Krytý bazén je k dispozici ve vesničce La Villa.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 690 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 40 km italské dálnice A22 před Brixenem odbočka na Bruneck po silnici SS49 (650 km) a těsně před ním odbočka po SS244 do Corvary (690 km).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři + ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Avoriaz leží v blízkosti Ženevského jezera ve středu oblasti Portes du Soleil - Slunečné brány. Tato lyžařská oblast ležící na pomezí Švýcarska a Francie se pyšní největš...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2466 m.n.m
Délka sjezdovek: 650 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %26 %58 %15 %