Reklama

základní
informace

Arabba (1450 – 2600 m. n. m.)

Arabba leží v srdci Dolomit na jihovýchodním okraji masivu Sellagruppe. Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Arraba s Corvarou v Alta Badii, Selvou ve Val Gardeně a Canazei ve Val di Fassa. K dispozici je tak 500 km tratí.

Navíc kopce v okolí Arraby nabízejí jedinečné výhledy na ty nejznámější dolomitické vrcholy - včetně ledovce Marmolada, který odnikud jinud nevynikne lépe. A mezi tou horskou nádherou leží sjezdovky - mírné, strmé a zvláště ty nejstrmější.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
20 + 29 + 8 = 57 / 57 km
Uměle zasněžováno: 95 %
Vleky:
12140
Celková kapacita: 33912 os/h

Srovnat Arabba s ostatními středisky

Lyžování

Nejatraktivnější lyžařskou oblastí v Arabbě je areál kolem hory Porta Vescovo (2478 m). Můžete si koupit permanentku přímo do ní, anebo o něco dražší pro celou Arabbu.

Přímo v Arrabě je parkoviště, kde stojí nástupní stanice lanovek k Porta Vescovo. Pro cestu nahoru si můžete vybrat sedačku, kabinu nebo vajíčko (není to malá 6kabinka, ale "kýbl" pro 25 lidí). Z obou kabinových lanovek budete mít krásný výhled a ještě k tomu Vás dovezou bez přestupu až nahoru.

Porta Vescovo je vlastně malý skalní průlom: je tu restaurace a jedinečný výhled. Dolů se můžete vydat po prudkých černých padácích, mírnější červenou podél kabinky, anebo prostě kudy se Vám zamane. Všechny sjezdovky vedou mezi skalami zpátky do Arabby nebo přes Passo Padon můžete dojet až na ledovec.

Příznivcům "lyžařského putování" také nabízí Arraba hodně - lze se vydat po kolečku Sella Ronda do Corvary, Val Gardeny a přes Canezei ve Val di Fassa zpět do Arraby. K dispozici je tak přes 500 km vleky propojených tratí.

Kam na běžky

V okolí je 15 km tras v areálu Magna Ciapela pod ledovcem Marmolada.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 700 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 40 km italské dálnice A22 před Brixenem odbočka na Bruneck po silnici SS49 (650 km) a těsně před ním odbočka po SS244 do Corvary (690 km). Z Corvary se pokračuje přes průsmyk Passo Campologno do Arabby (700 km).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

nula + čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Lech Zurs leží v západním Rakousku na pomezí dvou spolkových zemí: Tyrolska a Vorlarlbergu. V těsném sousedství se nachází i druhé slavné středisko západního Rakouska: S...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2811 m.n.m
Délka sjezdovek: 340 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %42 %42 %16 %