Reklama

základní
informace

Arosa (1800 – 2653 m. n. m.)

Městečko Arosa leží na samém konci údolí Schanfig poblíž východošvýcarského Churu. Přes "kopec" sousedí se slavnějším Davosem a Klosters na straně jedné a s Lenzerheide-Valbella na straně druhé. Propojení vleky sice zatím neexistuje, ale i tak má Arosa díky klidnější atmosféře a kvalitním tratím mnoho příznivců.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
114 + 87 + 24 = 225 / 225 km
Uměle zasněžováno: 4 %
Vleky:
255190
Celková kapacita: 62808 os/h

Srovnat Arosa s ostatními středisky

Lyžování

Díky vysoké nadmořské výšce a severovýchodním svahům garantuje Arosa příznivé sněhové podmínky. Sjezdovky vedou ze tří vrcholů, které tvoří závěr údolí. Nejvyšší z nich - Weisshorn - měří 2653 m a nabízí ty nejzajímavější a nejobtížnější tratě, sjezd dolů do Arosy je dlouhý 5 km s převýšením 900 m.

Další náročnější tratě naleznete při sjezdu z Hornli (2512 m), sjezd ze třetího vrcholu - Bruggerhornu - vás odmění zajímavou krajinou. Na celém areálu je velmi sympatická jeho kompaktnost a pohodlné vleky - převážně kabinky a sedačky.

Snowboard

Pod vrcholem Bruggerhornu je free ride park.

Kam zajít po lyžování

Mezi nejzajímavější atrakce patří v lednu koňské dostihy na sněhu, vyzkoušet můžete i létání v horkovzdušných balónech během Alpine Ballonwoche. Po lyžování doporučujeme relaxaci v některém z wellness center v místních hotelech.

Ke tradičním apres-ski aktivitám můžete přidat i winter-hiking, tj. procházky pešky nebo na sněžnicích po upravovaných zimních cestách, které vedou přímo v lyžařském areálu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 680 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Chur. Z dálnice sjedete v Churu u a dále pokračujete po silnici ještě 30 km do Arosy.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * pět = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Damuls leží na západě Rakouska v oblasti Bregenzer Wald. Patří sice mezi menší lyžařské areály, přesto se pyšní sloganem "das schneereichste Dorf der Welt" (česky snad ne...
Lyžování ve výškách: 1360 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 109 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %26 %46 %28 %