Reklama

základní
informace

Arosa (1800 – 2653 m. n. m.)

Městečko Arosa leží na samém konci údolí Schanfig poblíž východošvýcarského Churu. Přes "kopec" sousedí se slavnějším Davosem a Klosters na straně jedné a s Lenzerheide-Valbella na straně druhé. Propojení vleky sice zatím neexistuje, ale i tak má Arosa díky klidnější atmosféře a kvalitním tratím mnoho příznivců.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
114 + 87 + 24 = 225 / 225 km
Uměle zasněžováno: 4 %
Vleky:
255190
Celková kapacita: 62808 os/h

Srovnat Arosa s ostatními středisky

Lyžování

Díky vysoké nadmořské výšce a severovýchodním svahům garantuje Arosa příznivé sněhové podmínky. Sjezdovky vedou ze tří vrcholů, které tvoří závěr údolí. Nejvyšší z nich - Weisshorn - měří 2653 m a nabízí ty nejzajímavější a nejobtížnější tratě, sjezd dolů do Arosy je dlouhý 5 km s převýšením 900 m.

Další náročnější tratě naleznete při sjezdu z Hornli (2512 m), sjezd ze třetího vrcholu - Bruggerhornu - vás odmění zajímavou krajinou. Na celém areálu je velmi sympatická jeho kompaktnost a pohodlné vleky - převážně kabinky a sedačky.

Snowboard

Pod vrcholem Bruggerhornu je free ride park.

Kam zajít po lyžování

Mezi nejzajímavější atrakce patří v lednu koňské dostihy na sněhu, vyzkoušet můžete i létání v horkovzdušných balónech během Alpine Ballonwoche. Po lyžování doporučujeme relaxaci v některém z wellness center v místních hotelech.

Ke tradičním apres-ski aktivitám můžete přidat i winter-hiking, tj. procházky pešky nebo na sněžnicích po upravovaných zimních cestách, které vedou přímo v lyžařském areálu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 680 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Chur. Z dálnice sjedete v Churu u a dále pokračujete po silnici ještě 30 km do Arosy.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Adelboden se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Lenkem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1353 - 2357 m.n.m
Délka sjezdovek: 205 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %67 %74 %15 %