Reklama

základní
informace

Avoriaz (1000 – 2466 m. n. m.)

Avoriaz leží v blízkosti Ženevského jezera ve středu oblasti Portes du Soleil - Slunečné brány. Tato lyžařská oblast ležící na pomezí Švýcarska a Francie se pyšní největší délkou sjezdovek na světe - celkem 650 km! A samozřejmě i unikátním výhledem na Ženevské jezero a Mont Blanc.

Sympatické je i to, že v samotném středisku nenajdete žádná auta. O dopravu se starají saně tažené koňmi. Rovněž malebná je poloha vesničky Avoriaz - je umístěna na kraji skalního srázu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
41 + 170 + 380 + 100 = 650 / 650 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
10714830
Celková kapacita: 254000 os/h

Srovnat Avoriaz s ostatními středisky

Lyžování

Vzhledem k rozloze areálu jsou k dispozici tratě všech obtížností a orientací. Celá oblast přímo vybízí k "lyžařské turistice" - žádnou sjezdovku nemusíte jet dvakrát a můžete volně "cestovat" mezi Švýcarskem a Francií.

Oblast Portes du Soleil je rozdělena do 5 kompaktních areálů, většina z nich je přímo propojena vleky (např. z Avoriaz-Morzine dojedete na lyžích do Chatelu a švýcarské oblasti kolem Champéry), okrajové oblasti jako Saint Jean d Aulps a Abondance spojují skibusy.

Sjezdovky na francouzské straně patří většinou k náročným, nejnáročnější tratě leží v okolí samotného Avoriaz (oblast Hauts Forts). Tam najdete nejdelší 4 km černou neupravovanou trať Crozats + 3 další černé (jedna z nich nese název "Coupe du Monde").

Velmi zajímavým zážitkem jsou výlety na lyžích přes několik údolí, např. k vyhlídce Torgon nad Ženevským jezerem.

Dalšími nástupními místy na území Francie jsou Abondance, Châtel, La Chapelle d Abondance, Les Gets, Montriond, Morzine a Saint Jean d Aulps. Na území Švýcarska se potom nacházejí střediska Champéry, Les Crosets, Champoussin, Morgins, Torgon a Val d´Illiez.

Snowboard

Samozřejmě i vyznavačům snowboardu mají Portes du soleil co nabídnout.

Na francouzské straně je snow park v Chatelu (boardercross, halfpipe, 15 překážek), v areálu Torgon je boardercross. Nejširší nabídka je v Avoriaz - Snow park Arare s half-pie, skoky a raily, snowpark Chapelle (boardercross, skoky, překážky + 120 m dlouhá superpipe. Menší fun park naleznete i Les Gets.

Na švýcarské straně je Superpark nad Les Crozets (osvětlená half-pipe, 17 skoků/překážek celkem 6 km2 ploch), menší fun park leží také nad Champoussin.

Kam na běžky

V celé oblasti Portes du Soleil je k dispozici 245 km tras, převážně na francouzské straně.

Kam zajít po lyžování

Nabídka je skutečně široká - v samotném Avoriaz je sauna, fitness Altiform Fitness Center, kluziště, squash...V celé oblasti je také nespočet možností pro pěší pro výlety na sněžnicích.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 990 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux. Za Monterux sjedete z dálnice a objedete Ženevské jezero směr Francie Thonon-les-Bains. V Thonon-les-Bains odbočíte na Morzine a vystoupáte do Avoriaz. Z konce dálnice u Montreux je to ještě cca. 90 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem na letiště v Ženevě.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Martin S.
  Sníh v Avoriaz
  26.01.2015 - 23:06

  Osobní zkušenost s březnem v Avoriaz nemám, ale když jsem loni diskutoval výběr střediska na březen v CK Talpa (kde mají Francii myslím celkem zmáklou), tak mi Avoriaz na březen spíše nedoporučili právě kvůli sněhovým podmínkám v jarních měsících.

  Ale počasí si stejně vždycky bude dělat co chce, navíc Avoriaz má tu výhodu, že je tu spousta kilometrů sjezdovek, takže někde ten sníh zůstane a lyžovat půjde. Nám tam se sněhem nepřálo štěstí teď v lednu, v den příjezdu celodenní déšť a uzavření dost sjezdovek, dohromady pak bylo otevřeno jen asi 200 km (víc jim nevěřím), a v den odjezdu napadlo tak 40 čísel ve všech polohách. Počasí prostě neporučíme ať chceme nebo ne, podobné to tou dobou bylo všude ve Francii...

 • Michal
  Lyžování v Avoriaz
  19.01.2015 - 11:48

  Dobrý den
  Chci se zeptat jakou máte zkušenost s lyžováním v tomto středisku v březnu.Jestli už to není pozdě.Přece jen to není tak vysoko jak Tignes nebo Val Thorens.Mám strach aby nám to netálo pod nohama.Máme termín od 07.03.15.Děkuji za odpovědi

 • Zdenda
  Avoriaz
  28.01.2014 - 20:57

  Toto středisko je pro mě nezapomenutelným zážitkem. Cca 600 km sjezdů to je prostě něco neskutečného. Městečko má příjemnou atmosféru, jelikož zde nejezdí žádná motorová vozidla, jen koně tahající saně. Nejlépe hodnotím lyžování na svazích přímo nad Avoriaz a na švýcarské straně. Je to středisko do kterého bych se chtěl ještě někdy vrátit.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * tři = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Harrachov je půvabné městečko ležící v západním cípu Krkonoš v širokém údolí řeky Mumlavy ze všech stran obklopeno horami. Původní ves Dorfl založena v 17. století a začá...
Lyžování ve výškách: 650 - 1022 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %