Reklama

základní
informace

Bad Gastein - Sport Gastein (1590 – 2686 m. n. m.)

Sportgastein leží na konci údolí Gasteinertal. Jde o nejvýše položený areál v celé oblasti, kterou tvoří 4 lyžařská střediska - Dorfgastein, Bad Hofgastein / Bad Gastein, Graukogel a samotný Sport Gastein. Gasteinertal jinak leží 100 km jižně od Salzburgu na okraji oblasti Ski Amadé.

Specialitou oblasti Gastein je kromě lyžování i široká nabídka lázeňských služeb - v údolí je množství termálních pramenů, které se využívají již od dob rakousko-uherské monarchie.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 13 + 2 = 19 / 19 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
1200
Celková kapacita: 5901 os/h

Srovnat Bad Gastein - Sport Gastein s ostatními středisky

Lyžování

Sport gastein je asi nejvíce sportovní areál z celé oblasti Gastein. Zajímavé jsou hlavně červené tratě a prudší černé dojezdy. Jelikož je většina tratí nad hranicí lesa, tak lze při dobrých sněhových podmínkách podniknout v horní části i výlet mimo sjezdovky. Jinak vysoká nadmořská výška zajišťuje nejlepší snehové podmínky z celého údolí.

Další areály údolí Gasteinertal:

Na začátku údolí je Dorfgastein (80 km převážně červených tratí na svazích Kreuzkogelu - 2027 m), tento areál propojuje Gasteinertal se sousedním údolím Grossarltal.

Hlouběji v údolí je nejrozsáhlejší na lyžích propojený dvoj-areál Bad Gastein/ Bad Hofgastein (cca 85 km tratí). Nejdelší sjezdovky zde měří až 8 km s převýšením 1500 m (sjezd z Hohe Scharte do Bad Hofgastein).

Na konci údolí před Sportgasteinem leží ještě menší rovněž výše položený areál Graukogel (14 km tratí až do výšky 2300 m).

Snowboard

V areálu Sportgastein není žádná infrastruktura pro snowboard. Snowboard park s halfpipe je v Dorfgasteinu. V areálu Bad Gastein - Bad Hofgastein je pak snowpark s překážkami.

Kam na běžky

V údolí vede celkem 150 km tratí, které jsou sjízdné v závislosti na sněhových podmínkách.

Kam zajít po lyžování

Jak napovídají názvy středisek, po lyžování můžete využít rozsáhlé nabídky lázeňských služeb - zejména v komplexu Alpen Therme v Bad Hofgasteinu a Felsen Therme v Bad Gasteinu.

Ale i jen pouhá procházka po secesním Bad Gasteinu stojí za to.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 460 km
Autem po tauernské dálnici přes Salzburg do Bischofshofenu, dále do hlavní silnici přes St. Johann, odbočka do údolí Gasteinertal je v Lendu. Z dálnice do Bad Hofgasteinu je to cca. 40 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jackson Williams
  Nabídka půjčky
  04.07.2018 - 10:38

  Dobrý den, pane / paní.

  Jsme spolecnost soukromého investora a nabízíme 2% úrokové sazby a nabízíme ruzné úvery jako osobní pujcky, podnikatelské úvery, konsolidacní úvery, zajištené a nezajištené úvery, vánocní pujcky,
  Dekujeme, že jste si precetli tuto reklamu a požádali ji o ni.
  Další informace a dotazy nám mužete zaslat na adrese jacksonwilliams575@gmail.com

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest - ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Propojená oblast Tignes / Val d´Isere nazvaná Espace Killy bezesporu patří společně s 3 Vallées do kategorie "lyžařských rájů". Na 300 km sjezdovek nabízí vše, co si i te...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
15 %46 %43 %11 %