Reklama

základní
informace

Bardonecchia (1312 – 2750 m. n. m.)

Bardonecchia leží na italsko-francouzských hranicích cca. 90 km západně od Torina. Bardonecchia je prvním městečkem hned za tunelem Frejus, který je důležitou dopravní spojnicí mezi Itálíí a Francií.

Středisko Bardonecchia je známé především díky 20. olympijským hrám v Turíně - konaly se zde závody ženského alpského lyžování a snowboardingu. Díky tomu prošlo středisko rozsáhlou modernizací včetně výstavby pohodlných ubytovacích komplexů a další infrastruktury (např. bazén).

Při pobytu v Bardonecchii rozhodně nevynechejte ani návštěvu blízké Francie. "Přes kopec" totiž sousedí Bardonecchia se středisky v údolí Maurienne (Val Cenis, Valfrejus, La Norma...), která jsou díky tunelu Frejus snadno dostupná.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 30 + 59 + 10 = 100 / 100 km
Uměle zasněžováno: 38 %
Vleky:
13190
Celková kapacita: 30000 os/h

Srovnat Bardonecchia s ostatními středisky

Lyžování

Samotný skiareál nabízí ve dvou lokalitách Colomion/Melezet a Mont Jafferau (propojeno skibusem) 100 km tratí.

V části Colomion/Melezet, které dominuje 2.400 m vysoká Puntta della Mulattiera, najdete 60 km tratí, vedou převážně lesem, ale ani tak jim nechybí potřebná šířka. Většina z nich jsou modré, ale najde se zde i pár pěkných červených.

Druhá část sjezdovek leží na druhé straně dálnice pod horou Jafferau. Většinu tvoří červené tratě, opět převážně vedené lesem. Bonusem navíc je freeridové lyžování v horních partiích Mont Jafferau.

Snowboard

Díky pořádání olympijských závodů ve snowboarding je místní snow park - Fiat FreestyleTeam Snowparking - v části Melezet skutečně dobře vybaven - hlavní tahákem je olympijská U-rampa doplněná množstvím skoků a railů.

Kam na běžky

Za vesničkou Melezet najdete běžecký areál Pian del Colle - je v něm několik upravovaných okruhů, další možností je vyjet kabinkou do mezistanice na Mont Jafferau, zde naleznete ve výšce cca. 2000 m další okruh.

Kam zajít po lyžování

Olympijské hry se samozřejmě postaraly i o vybudování apres-ski infrastruktury čítající nový bazén (včetně wellness a fitness centra), zimní stadión a tenisové haly. Ve středisku můžete provozovat i další nelyžařské aktivity - jízda na sněžných skútrech, psí spřežení, sněžnice či snowtubing.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1075 km

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • LookAss
    Hafo dobry
    24.03.2009 - 14:58

    No musim rict ze Bardonecchia me fakt dostala. Super mistecko pro snowboardisty a urcite i pro lyzare. Musim ale rict ze vecerni zivot je tu docela ubohy. Da se sice zajit na pivo/vino ale ze by to nekde zilo tak to ne. Take obchody jsou docela daleko pokud bydlite blizko sjezdovek.
    Jinak sjezdovky ma u me Bardonecchia na jednicku.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest + jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Grosseck - Speiereck leží cca. 100 km jižně od Salcburgu ve středu lyžařského regionu Lungau nad vesničkami Mauterndorf a St. Michael im Lungau. Do stejného lyžařského re...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2400 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %52 %34 %14 %