Reklama

základní
informace

Bardonecchia (1312 – 2750 m. n. m.)

Bardonecchia leží na italsko-francouzských hranicích cca. 90 km západně od Torina. Bardonecchia je prvním městečkem hned za tunelem Frejus, který je důležitou dopravní spojnicí mezi Itálíí a Francií.

Středisko Bardonecchia je známé především díky 20. olympijským hrám v Turíně - konaly se zde závody ženského alpského lyžování a snowboardingu. Díky tomu prošlo středisko rozsáhlou modernizací včetně výstavby pohodlných ubytovacích komplexů a další infrastruktury (např. bazén).

Při pobytu v Bardonecchii rozhodně nevynechejte ani návštěvu blízké Francie. "Přes kopec" totiž sousedí Bardonecchia se středisky v údolí Maurienne (Val Cenis, Valfrejus, La Norma...), která jsou díky tunelu Frejus snadno dostupná.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 30 + 59 + 10 = 100 / 100 km
Uměle zasněžováno: 38 %
Vleky:
13190
Celková kapacita: 30000 os/h

Srovnat Bardonecchia s ostatními středisky

Lyžování

Samotný skiareál nabízí ve dvou lokalitách Colomion/Melezet a Mont Jafferau (propojeno skibusem) 100 km tratí.

V části Colomion/Melezet, které dominuje 2.400 m vysoká Puntta della Mulattiera, najdete 60 km tratí, vedou převážně lesem, ale ani tak jim nechybí potřebná šířka. Většina z nich jsou modré, ale najde se zde i pár pěkných červených.

Druhá část sjezdovek leží na druhé straně dálnice pod horou Jafferau. Většinu tvoří červené tratě, opět převážně vedené lesem. Bonusem navíc je freeridové lyžování v horních partiích Mont Jafferau.

Snowboard

Díky pořádání olympijských závodů ve snowboarding je místní snow park - Fiat FreestyleTeam Snowparking - v části Melezet skutečně dobře vybaven - hlavní tahákem je olympijská U-rampa doplněná množstvím skoků a railů.

Kam na běžky

Za vesničkou Melezet najdete běžecký areál Pian del Colle - je v něm několik upravovaných okruhů, další možností je vyjet kabinkou do mezistanice na Mont Jafferau, zde naleznete ve výšce cca. 2000 m další okruh.

Kam zajít po lyžování

Olympijské hry se samozřejmě postaraly i o vybudování apres-ski infrastruktury čítající nový bazén (včetně wellness a fitness centra), zimní stadión a tenisové haly. Ve středisku můžete provozovat i další nelyžařské aktivity - jízda na sněžných skútrech, psí spřežení, sněžnice či snowtubing.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1075 km

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Mehmet Hakan
  Uver 70000-18000000
  09.07.2018 - 23:24

  Vážený pane / paní,
  Před jakýmikoli dalšími slovy jste nejprve vítáni společnosti FACTO TRUST GLOBAL FINANCE. Potřebujete finanční pomoc? Potřebujete úvěr na rozšíření svého podnikání? Potřebujete půjčku k zahájení podnikání ve velkém měřítku? Potřebujete půjčku, která může změnit váš život a váš současný finanční stav? Potřebujete nouzový nebo nouzový úvěr, abyste mohli věci správně? Pak jste ve správném domě pro všechny své kvalitní úvěry navržené tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Světová půjčka, která se zavázala poskytovat pouze půjčku. Poskytujeme půjčky na rozšíření podnikatelské činnosti pro potenciální zaměstnance pro muže a ženy s nízkou a cenově dostupnou 2% úrokovou sazbou a dlouhodobou splátkou dle Vašeho výběru. Požadované žadatele jsou povinni poskytnout níže uvedené informace a kontaktujte nás na adrese: mehmethakan117@gmail.com

 • LookAss
  Hafo dobry
  24.03.2009 - 13:58

  No musim rict ze Bardonecchia me fakt dostala. Super mistecko pro snowboardisty a urcite i pro lyzare. Musim ale rict ze vecerni zivot je tu docela ubohy. Da se sice zajit na pivo/vino ale ze by to nekde zilo tak to ne. Take obchody jsou docela daleko pokud bydlite blizko sjezdovek.
  Jinak sjezdovky ma u me Bardonecchia na jednicku.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm - ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Mürren je nejvýše položeným centrem ski regionu pod "střechou Evropy" - masivem Jungfrau, Eiger a Mönch. Sousedí s dvěma dalšími centry, která jsou díky Světovému poháru ...
Lyžování ve výškách: 796 - 2970 m.n.m
Délka sjezdovek: 216 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %52 %16 %