Reklama

základní
informace

Benecko (610 – 970 m. n. m.)

Benecko - domovské středisko Šárky Záhrobské - je nejvýše položená obec v západních Krkonoších, rozkládající se na jižním svahu hory Žalý (1.035 m n.m.). Je tvořena osmi částmi (Benecko, Dolní Štěpanice, Horní Štěpanice, Mrklov, Rychlov, Štěpanická Lhota, Zákoutí a Žalý). Díky své unikátní poloze okolo 900 m n. m. se obec nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 2 = 4 / 4 km
Uměle zasněžováno: 75 %
Vleky:
11010
Celková kapacita: 8900 os/h

Srovnat Benecko s ostatními středisky

Lyžování

Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Najdete zde rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, dále slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky pro freestylisty a dětský skipark. K dispozici je čtyřsedačková lanovka, 11 vleků a dvě snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování (Kejnos, HSK, Zvon a snowtubing park). Pokud nejezdíte na lyžích ani snowboardu, ale dáváte přednost běžkám, jsou pro Vás připravené běžkařské tratě, na kterých se můžete věnovat klasice i bruslení. Na Benecku můžete i sáňkovat a bobovat. Vašim aktivitám se meze nekladou!

Snowboard

V horní části obce u parkoviště je snowpark s vlastním vlekem.

Kam na běžky

Závodní běžecké tratě v okolí Jánského vrchu (7 a 10 km). Benecké běžecké tratě jsou také napojené na Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky. Benecko je také nástupní místo na Krkonošskou lyžařskou cestu.

Kam zajít po lyžování

V obci je několik hotelů/penzionů nabízejících občerstvení i další zábavu (kulečník, disco, squash, saně tažené koňským spřežením). Výlety na Žalý, do Špindlerova Mlýna nebo na Janovu horu. Po lyžování můžete zkusit i místní snowtubingovou dráhu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 135 km
Autem odbočka na Benecko ze silnice Jilemnice - Horní Mísečky.
Autobusem z Vrchlabí nebo Jilemnice.

Vlakem do Vrchlabí nebo Jilemnice a pak busem.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Michal Hale
  Úvěr od soukromých investorů
  15.08.2018 - 16:11

  Potřebujete rychlou půjčku s relativně nízkou úrokovou sazbou až 2%? Nabízíme podnikatelský úvěr, osobní půjčku, úvěr na bydlení, půjčku na auto, studentský úvěr, konsolidační úvěr apod., Bez ohledu na výsledek úvěru. Jsme zárukou poskytování finančních služeb mnoha našim klientům po celém světě. Díky flexibilním úvěrovým balíčkům lze úvěry zpracovat a převést na dlužníka v nejkratším možném čase, obraťte se na našeho konzultanta a finančního plánovače. Pokud potřebujete rychlou půjčku, kontaktujte nás prosím na adrese:michalhale06@gmail.com

 • V.T.
  Leden 2018
  23.01.2018 - 21:20

  Tak nás tu máte zase...
  Těšíme se a doufáme,že se nezklameme. V.T. SKOL!

 • Matěj Bláha
  lyžování
  12.01.2017 - 15:12

  Já už chci aby bylo 20.února :)

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

sedm + ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Risoul je střediskem položeným v samém srdci Vysokých Alp (Hautes Alpes) jižně od masivu Les Ecrins. Je vzdálený 50 km jižně od Brianconu. Celá oblast nazvaná "Bílým lese...
Lyžování ve výškách: 1650 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 108 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %58 %32 %9 %