Reklama

základní
informace

Bormio - San Colombano (1225 – 3012 m. n. m.)

Bormio je starobylé město pod jižní stranou průsmyku Passo Stelvio (2.757 m) a tvořilo tak důležitou zastávku na císařské cestě ze severu (Rakousko-Uhersko) na jih (Lombardie). V Bormiu tak lze narazit na mnoho architektonických památek a muzeí. "Nové" Bormio s hotely a apartmány vyrostlo jako ve vyšším patře přímo u sjezdovek. V Bormiu se konají významné lyžařské podniky, včetně mistrovství světa (1985 a 2005).


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
20 + 25 + 5 = 50 / 50 km
Uměle zasněžováno: 80 %
Vleky:
8250
Celková kapacita: 20554 os/h

Srovnat Bormio - San Colombano s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařské vyžití zajišťuje síť 50 km sjezdovek, jimiž je protkaná hora Cima Bianca (3.012 m). Jedná se převážně o severozápadní svahy a pokud odečteme dlouhý sjezd do starého Bormia, tak jde o cca 30 km tratí.
Z údolí vede do hotelového Bormia 2000 visutá kabina, která v další sekci pokračuje až na nejvyšší vrchol. Nad hranicí lesa jezdí několik dalších sedaček a vleků. Do údolí lze sjet podél vajíčka na okraj starého Bormia, přičemž z vrcholu Cima Bianca to znamená 10 km sjezdu s fantastickým převýšením 1.800 m. Díky kvalitě tratí (zejména závodní trať Stelvio) i sněhu tu budou spokojeni především náročnější lyžaři.

Další areál - San Colombano Valdidentro - s 31 km sjezdovek (včetně sjezdů do údolí, jinak cca. 20 km) je na protější straně údolí - na svazích Corno di San Colombano, kde jsou k dispozici hlavně červené sjezdovky (20 km z celkových 31).

Kromě tratí v Bormiu a ve Valdidentro můžete také navštívit další střediska oblasti Alta Valtelina: Santa Caterinu či Livigno (v rámci skipasu 4 Valley skipass - Alta Valtelina)

Snowboard

V Bormiu 2000 je snowboard park.

Kam na běžky

V okolí je 40 km tras, zejména poblíž areálu San Colombano.

Kam zajít po lyžování

V Bormiu se rozhodně nebudete nudit ani po lyžování. Relaxovat můžete především v moderním wellness centru Bormio Terme - kromě 25m plaveckého bazénu rozhodně navštivte i jeho lázeňskou a wellness část (sauny, páry, masáže, termální prameny,...). Další termální lázně - tzv. "staré" (i když v roce 2000 rekonstruované) Bagni Vecchi - leží 3 km od Bormia směrem na Passo Stelvio a rovněž nabízejí širokou nabídku lázeňských procedur díky termálním pramenům o teplotě 36° - 41° C, a to v několika venkovních i vnitřních bazénech. Po návratu do Bormia můžete navštívit jedno z místních muzeí nebo třeba zimní stadion a samozřejmě množství restaurací či barů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 671 km
Z Prahy je nejlépe vyrazit přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a Landeck. Město se objede téměř 7 km tunelem (otevřen na jaře 2000) směrem na průsmyk Reschenpass, před ním se musí odbočit do Švýcarska (St.Moritz, nikoliv Samnaun).

Klikatou silnicí se pokračuje přes Scuol a Zernez k tunelu Munt la Schera, kterým se za mýto projede do Livigna. Z něj zbývá přes průsmyk Passo d`Eira serpentinami asi 30 km do Bormia.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Fafa
  úschovny Bormio Santa Catarina
  23.01.2015 - 09:18

  Aleno, děkuji za potvrzení. Tušil jsem to, mám informace od kamarádů z více středisek, že se v cizině prostě nekrade tak, jak u nás. Pojedu do Alp teprve podruhé. Ale právě jsem slyšel, že některá střediska mají přímo i placené úschovny, pricip na mince, jako byly u nás takové ty "trezory" na nádražích. Klidně bych ty dvě eura na den dal a boty si tam zamknul :o)

 • Alena
  pro Fafu
  22.01.2015 - 18:28

  ahoj Fafo,
  loni úplně v pohodě věci na sjezdovce. Od chaty jsem chodila asi 100 m k sjezdovce, tak jsem si tam na věšáku nechávala svoje boty a po lyžovačce jsem je tam vždycky našla, lidi si tam nechávali i přes poledne lyže a nebyl problém. Mám takovou zkušenost i z jiných středisek v Itálii, kde lyže přes noc před hotelem venku a vše OK.

 • Petr
  To: Jaru
  21.01.2015 - 16:01

  Do střediska Livigno vedou pouze tři cesty:
  1.Placeným tunelem "Munt-La Schera" - tunel je otevřen denně 24h pro střídavý provoz řízený semafory. Vyjímkou jsou všechny soboty počínaje 1.12., kdy je do 10 hodin dopoledne tunel otevřen POUZE PRO VÝJEZD z Livina, od 11 do 18 hodin POUZE PRO NÁJEZD do střediska Livigno a od 18 hodin pak dále pokračuje sřídavý provoz řízený semafory. Cena za průjezd osobního vozu při zakoupení zpátečního průjezdu je v sobotu 35 € a v ostatních 30 €.
  2.Přes průsmyk Foscagno (2 291m), směr z Itálie přes Bormio.
  3.Přes průsmyk Forcola (2 315m) - otevřen jen v létě),

  Z dlouholetých zkušeností doporučujeme při sobotním nástupu vyjet z ČR brzy ráno (kolem 5. hodiny). S velkou pravděpodobností se tak vyhnete zácpám v Německu, Rakousku i Švýcarsku.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři - ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pejo je malé lázeňské středisko v klidném údolí Val di Pejo mezi třítisícovkami Ortlerských Alp poblíž střediska Passo Tonale. Lyžování zde patří k nevšedním zážitkům, pr...
Lyžování ve výškách: 1400 - 3000 m.n.m
Délka sjezdovek: 17 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %29 %53 %12 %