Reklama

základní
informace

Bouřňák (589 – 869 m. n. m.)

Bouřňák je lyžařským střediskem pro běžkaře i sjezdaře. Nachází se nedaleko Teplic u obce Mikulov při cestě z Teplic na hraniční přechod se SRN Moldava. Výhodou střediska Bouřňák je snadná dostupnost - např. cesta z Prahy po D8 trvá jen hodinu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 3 + 1 = 6 / 7 km
Uměle zasněžováno: 14 %
Vleky:
5000
Celková kapacita: 4200 os/h

Srovnat Bouřňák s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severovýchodním svahu Bouřňáku (869 m.n.m.) a nahoru vedou dva vleky. Z vrcholu lze pro sjezd do Mikulova využít černý slalomový svah (dost ostrý kopec, 700 m délka a 260 m převýšení!), starou a novou sjezdovku (obě červené) a turistickou sjezdovku (modrá 2700 m dlouhá).

Z vrcholu Bouřňáku ještě vede na jih - směrem k osadě Hrob - tzv. Hrobská sjezdovka se dvěma vleky (po celé délce sjezdovky vede kotvový vlek TRANSPORTA, v horní polovině je POMA. Sjezdovka - jih je dostatečně široká, obtížnost červená, vhodná i pro pokročilejší lyžaře.

Přímo v obci Mikulov je dolní stanice vleku Poma M 210 a kotvy START. Také je zde začátečnický svah "údolíčko" s malým vlekem.

Snowboard

V horní části sjezdovky Hrobská je menší snowpark s několika skoky a raily.

Kam na běžky

V blízkosti nádraží ČD Mikulov-Nové Město (horská železnice Most - Dubí - Moldava) se nachází lyžařský běžecký stadion se zázemím jak pro lyžaře - turisty, tak pro závody včetně občerstvení.

Na stadionu začíná značení závodních běžeckých tratí (1, 2, 3, 4, 5, 7 a 7,5 km) a je zde východisko pro turisty na turistické tratě 2, 5 a 10 km, které vedou po Krušnohorské magistrále přes Cínovec až na Komáří vížku.

Turistické tratě vedou mimo jiné podél státní hranice se SRN, je zde možnost přechodu do SRN jednak hraničním přechodem Moldava a jednak v rámci příhraničního styku i jinde.

Kam zajít po lyžování

V areálu jsou dva buffety, další možnosti pro aprés-ski vyžití v Teplicích (např. lázně).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 110 km
Přímo v obci Mikulov je parkoviště, další je na vrcholu Bouřňáku přístupné z obce Nové Město spolu s horským hotelem Bouřňák s možností občerstvení.

Mikulov i Nove Mesto (Moldava) jsou výborně přístupné horskou železnicí jedoucí po trase Most - Osek - Dubí - Moldava. Zvláště v zimním období je vlak výhodným spojením.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Mehmet Hakan
  Uver 70000-18000000
  28.06.2018 - 17:05

  Potřebujete půjčku? Jste podnikatel nebo žena? Potřebujete finanční prostředky na zahájení podnikání? Potřebujete půjčku k vypořádání vašeho dluhu nebo splácení vašich účtů nebo zahájení podnikání? Potřebujete financování pro financování projektu? E-mail: (mehmethakan117@gmail.com) Nabízíme Vám garantovanou úvěrovou službu v jakékoli výši a do kterékoli části světa (jednotlivci, společnosti, realitní kanceláře a korporace) s naší vynikající 2% úrokovou sazbou. Pro žádosti a další informace nám prosím zašlete odpovědi na následující e-mailovou adresu: {mehmethakan117@gmail.com} Zde jsou některé oblasti, které vám můžeme pomoci: * Finanční * Korporátní úvěry * Investiční úvěr na osobní půjčku * Auto úvěr * Budova Úvěry * Konsolidace dluhu * Úvěrová linka * Pronájem pronájmu * Druhá hypotéka * Koupě Vykoupení * Auto úvěry * Hypotéka * Úvěr Refinance * Student úvěry E-mail: mehmethakan117@gmail.com

 • m
  m
  14.11.2013 - 10:59

  suverénně nejhorší středisko v Krušných horách.
  z avizovaných vleků jezdí jen 3, časová jízdenka platí od okamžiku nákupu, nikoliv od prvbí jízdy, sjezdovky jsou také jen 3, k těm lepším se musí chodit pěšky, na sjezdovkách většinou kameny místo sněhu, solidní parkování nedostatečné

 • Miky
  vleky
  25.01.2012 - 19:47

  Maji v popiskach otevrenych 6 vleku a bohuzel jely jenom dva ale u presto paradni pojezdeni-neleja dlouha poma na sjezdovky 3/4/5 a zadni kotva u Hrobsky tot vse jinak pekny:-)

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + osm = 17
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Axamer Lizum je jedním z devíti lyžařských areálů, které se nacházejí v blízkosti tyrolského hlavního města Innsbrucku. I když Axamer Lizum nabízí "jen" 30 km tratí, hned...
Lyžování ve výškách: 1583 - 2340 m.n.m
Délka sjezdovek: 30 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %23 %70 %7 %