Reklama

základní
informace

Boží Dar - Neklid (850 – 1099 m. n. m.)

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě, leží na náhorní plošině nad Jáchymovem ve výšce 1.028 m.n.m. V r. 517 se ve zdejších drsných končinách začalo těžit stříbro a cín, vzácné rudy se v této době rýžovaly v potocích. Nejvýznamnější stavbou obce je barokní kostel sv. Anny z roku 1722. V blízkosti se rozkládá Božídarské rašeliniště - státní přírodní rezervace. Kromě bohaté historie lze samozřejmě na Božím Daru a v jeho okolí i lyžovat - na sjezdovkách (areály Neklid, Novako, Fichtelberg a Klínovec) nebo na běžkách (Boží Dar je domovské středisko našeho nejlepšího běžce Lukáše Bauera).


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 2 + 2 + 1 = 5 / 7 km
Uměle zasněžováno: 14 %
Vleky:
7010
Celková kapacita: 4500 os/h

Srovnat Boží Dar - Neklid s ostatními středisky

Lyžování

V oblasti Božího Daru se lyžuje především na jižních/jihozápadních svazích Neklidu (1099 m.n.m.), kde jsou celkem 4 středně náročné sjezdovky s jedním krátkým černým hangem. Nejdelší trať Moser měří 1200m s převýšením 255 metrů.
Tratě obsluhuje jedna 4-sedačka, 3 kotvové vleky a 2 pomy.

Další kratší vleky pro začátečníky (Areál Novako + městský areál) jsou přímo v okolí Božího Daru.

Nedaleko hranic je v Německu ještě o poznání lépe vybavený areál v Oberwiesenthalu - díky 1 kabince, 3 sedačkám a 3 vlekům se můžete projet po 8 tratích s celkovou délkou cca. 15 km, v areálu je také dobře vybavený snowpark s U-rampou a dětské lyžařské hřiště. Na české straně pak můžete vyrazit ještě do areálu Klínovec. Lze zakoupit společný skipas Oberwiesenthal + Neklid - Boží Dar + Klínovec.

Snowboard

Na Neklidu je šestisetmetrový snowpark s můstky, terénními vlnami a raily. U-rampa bohužel chybí. Tu naleznete na blízkém Klínovci nebo na německém Fichtelbergu.

Kam na běžky

V okolí Božího Daru nejdete velmi dobré běžecké terény - 2 magistrály východ a západ. Celkem upravováno přes 70 km běžeckých tras s propojením do sousedního Německa, značené běžecké okruhy s přístřešky do nepohody. Místní běžecké mapy s lyžařskými okruhy 2,4,6 a 20 km k dostání na Infocentru Boží Dar. Nový 7 km dlouhý okruh pro bruslení.

Kam zajít po lyžování

Sáňkařská dráha, jízda se psím spřežením (12 km okruh). Snowtubing - sjíždění svahu ve sněhovém koridoru na gumových člunech. Mnoho možností nabízí samotný Boží Dar, kde je několik hotelů a penzionů.
Krytý bazén je za hranicemi v Oberwiesenthalu. Tam si můžete také zahrát tenis v kryté hale.

Další wellness areál je v 8 km vzdáleném Jáchymově, kde v roce 2009 bylo otevřeno nové Aquacentrum Agricola Jáchymov (bazén, dětský bazén, whirlpool, sauna). Nebo můžete vyrazit do 15 km vzdálené osady Potúčky, kde mají - kromě známé tržnice - také krytý 25 m bazén, jehož součástí je vířivka, sauna a venkovní tenisový kurt.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 160 km
Autem přes Ostrov n. O. a dále do Jáchymova a Boží Dar, Neklid je za Božím Darem vpravo. Při sněhových kalamitách mohou nastat problémy.
Parkoviště nahoře u vleků pro cca 250 aut. Na Božím Daru hlídané parkoviště pro 160 aut.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Vlakem do Ostrova n. Ohří a dále autobusem.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Lenka
  stav sjezdovek, ceny na Neklidu
  08.03.2014 - 23:21

  Za plnou cenu nebyla plně sjízdná ani jedna sjezdovka. Na 2/3 šíře sjezdovky bahno a hlín. Hrůza!!! Spoléhají na to, že nemají online kameru na sjezdovce a nedá se předem podívat, jak to u nich vypadá.A když už k nim člověk přijede, tak si určitě nějakou permici koupí. Již nikdy více. Zaplaťbůh za Bublavu.

 • MRAZEK
  11.2.-12.2.2012
  13.02.2012 - 14:44

  Naprosto skvělé. Sníh,sjezdovky,počasí i večerní živá kapela Proměny. Maximální spokojenost. DÍKY Milan plzeň.

 • KERKA
  SJEZDOVKY NEKLID
  29.01.2012 - 15:18

  tak jsem byl v sobotu 28.1 2012 na neklidu ráno od 9.00 a musím řici,že jsem byl zklamaný co se týče upravenosti sjezdovek,od rána takhle neupravené tratě to se jen tak nevidí,o místním pohostinství a wc ani nemluvim!!pánové takhle se to nedělá!!!!!

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hinterstoder leží v Horních Rakousech a je jedním z nejlépe dostupných alpských lyžařských středisek. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené jen 140 km, cesta v...
Lyžování ve výškách: 600 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %45 %25 %