Reklama

základní
informace

Carezza - Karersee (1200 – 2337 m. n. m.)

Carezza společně se sousedním městečkem Welschnofen / Nova Levante leží na východním okraji oblasti Dolomity Superski 30 km od Bolzana. V rámci superoblasti Dolomiti Superski patří mezi menší a klidnější střediska (40 km tratí). Rozhodně vám to vynahradí krásná přírodní scenérie, které dominuje stěna masivu Rosengarten.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
23 + 12 + 6 = 41 / 41 km
Uměle zasněžováno: 93 %
Vleky:
7260
Celková kapacita: 14000 os/h

Srovnat Carezza - Karersee s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na převážně východních svazích hřebene Rosengarten - Catinaccio.
Výchozím bodem do areálu, který nabízí 40 km převážně méně náročných sjezdovek, je vesnička Carezze (1600 m).
Odtud vás vyvezou lanovky až nad hranici lesa do výšky 2.1.25 m.n.m. Dolů vedou v horní části prudší v dolní části mírnější tratě. Areál pak byl nedávno rozšířen dvěma sedačkami a kabinkou směrem na Karrerpass, odkud můžete nahlédnout do sousedního údolí Val di Fassa (lze koupit společný skipass).

Pomocí několika sedaček a vleků můžete také po modrých tratích "přetraverzovat" do druhé části areálu, která leží nad vesničkou Nova Levante/ Welschnofen. Nejvyšším bodem je zde stanice Laurins Lounge ve výšce 2.337 m.n.m. Charakter tratí je zde podobný - horní úseky prudší, spodní mírnější.

Skibusy je pak dostupný další areál Obereggen/Skicentrum Latemar (rozsáhlý řetězec členitých sjezdovek mezi Obereggenem a údolím Fiemme, 42 km sjezdovek) nebo střediska v údolí Val di Fassa (Moena, Vigo di Fassa).

Snowboard

Nad vesničkou Carezza je Snowpark Antermont.

Kam na běžky

Přímo v okolí Carezzy směrem k Welschnofenu vedou běžkařské stopy v celkové délce 16 km.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností nabízí blízký Welschnofen. Najdete tam třeba kluziště a v hotelu Grand Hotel Karersee menší bazén a welness. U Carezzy je také sáňkařská dráha.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 680 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), dále směr Bolzano, před Bolzanem odbočíte na Nova Levante a po 30 km dojedete do Carezzy.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavlína
  Super
  10.01.2013 - 15:58

  do carezzi jezdíme už 5 let s dětmi moje 1 dcera umi vyborne lyzovat takze pro ni naprosto super jezdime cerny a cerveny moje manzelka byla na operaci s kolenem 2 a pro ni je tam taky sjezdovky jmenem HUBERTUS středisko něni plne když se teda netrefite do tech jejich svatku a taky když se trefite do nějake terminu když pořádaji Ski night tak je tu opravdu super všem kdo hledaji dobre a klidne středisko

 • Pavel
  carezza
  24.11.2008 - 10:20

  Loňská zkušenost je naprosto skvělá. Vhodné pro ty kdo ocení klid a pohodu, kterou vedle v Obereggenu určitě nenajdete. A co se týká lyžování, nemyslím si že by toto "opomenuté" středisko bylo nějak pozadu.:-)

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Oblast Aletsch se nachází nad údolím Rhony poblíž městečka Brig v jižním Švýcarsku. Kromě několika lyžařských areálů je známá hlavně díky největšímu a nejdelšímu ledovci ...
Lyžování ve výškách: 1050 - 3100 m.n.m
Délka sjezdovek: 228 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %50 %23 %