Reklama

základní
informace

Čenkovice (750 – 958 m. n. m.)

Čenkovice jsou menším střediskem v Orlických horách 30 km severovýchodně od České Třebové. Původní areál Čenkovice byl rozšířen díky stavbě čtyřsedačkové lanovky o novou sjezdovku vedoucí směrem do osady Mlýnický dvůr. Kromě areálu Čenkovice - Buková hora - Červená voda pro sjezdové lyžování je v okolí mnoho příležitostí i pro příznivce bílé stopy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 3 = 7 / 6 km
Uměle zasněžováno: 67 %
Vleky:
7020
Celková kapacita: 7500 os/h

Srovnat Čenkovice s ostatními středisky

Lyžování

K dispozici je v lyžařské areálu na severozápadních svazích Bukové hory (958 m.n.m.) a na jižních svazích Jeřábky (898 m.n.m.) - celkem 6 vleků, 2 sedačky a 6 sjezdovek.
Z Bukové hory pak ještě vede na druhou stranu červená 2.100 metrů dlouhá trať Mlýnice s převýšením 400m.

Snowboard

V areálu Buková hora je snowboard park s množstvím skoků a railů (některé skoky mají hliněný základ). Výhodou snowparku je vlastní vlek a osvětlení.

Kam na běžky

Pro běžkaře jsou určeny 2 okruhy v okolí Bukové hory (10 a 8 km). Napojení na běžecké trasy Orlických hor: např. trasa Čenkovice - Bukova hora - Červenovodské sedlo - Mladsko - Kobylí Důl - Jamné/Orlicí - Červenovodské sedlo - Čenkovice 45 km.

Kam zajít po lyžování

V lyžařském areálu je k dispozici snowtubing. V samotné obci je několik penzionů a restaurací, nejbližší krytý bazén je v České Třebové nebo Ústí nad Orlicí (obě města ve vzdálenosti cca. 30 km).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 190 km


Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Michal
  zklamání
  23.12.2010 - 13:44

  Čenkovice dobře známe a jezdíme sem hlavně proto, že to sem máme nejblíže. Letos jsme zde chtěli příjemně strávit tradiční předvánoční lyžování. To, že propojení Čenkovic s novou lanovkou k Červené Vodě platí jen pro lyžaře, kteří mají celodenní jízdenku považuju za klasickou českou vyčůranost-navíc zmínka o tom není ani na oficiálních stránkách střediska (nebo je hodně dobře schovaná). Dále lanovky v provozu od 9:00, zatímco restaurace včetně WC až od 9:30...zkrátka jedno velké zklamání.

 • Jiri a Dejli
  Zklamání
  26.01.2007 - 12:58

  Na zaklade informaci ze dne 26.01.2007, ze jsou v provozu 4 vleky od 09:00-16:00 v Cenkovicich, jsme vyrazili lyzovat. Obrovske bylo nase zklamani, kdyz jsme v 11hod. dorazili na misto a byly v provozu pouze 2 detske vleky, priste pojedeme radeji do Rakouska. Proc si vlastne provozovatele vleku stezuji, ze prodelavaji diky nedostatku snehu, kdyz vleky nepusti ani kdyz snih je????
  Jiri a Dejli

 • David Křepelka
  SKI Buková hora - Čenkovice
  14.12.2006 - 14:30

  Již po několikáté se chystám s mojí rodinou navštívit toto malebné středisko, které nás všechny oslovilo svou neopakovatelnou krásou. Chci Vám všem doporučit jeho návštěvu, protože to opravdu stoji za to!!!

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - šest = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Arabba leží v srdci Dolomit na jihovýchodním okraji masivu Sellagruppe. Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Arraba s ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 57 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %35 %51 %14 %