Reklama

základní
informace

Chateaux d'Oex (970 – 3000 m. n. m.)

Chateaux d'Oex je jedním ze středisek, které tvoří oblast Ski Gstaad. Leží v její frankofonní části. Kromě toho, že zde v zimě můžete provozovat lyžování, tak je i celoročním centrem létaní v horkovzdušných balonech.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
= 0 / 250 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
2815160
Celková kapacita: 58000 os/h

Srovnat Chateaux d'Oex s ostatními středisky

Lyžování

Nabídka lyžování v samotném Chateaux d'Oex je poměrně skromná - lyžuje se sice na převážně severních svazích, ale pouze ve výškách 958-1625 m.n.m.

Více možností nabízí blízký areál Rougemont-Saanen-Gstaad a Snow Paradise 2000 (125 km sjezdovek a 26 přepravních zařízení). Celá oblast ski Gstaad nabízí 250 km sjedovek. K dispozici jsou jak nenáročné terény pro rodiny s dětmi, tak i vysokohorské lyžování na vaudském ledovci Les Diablerets s 25 km tratí. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. Nejzajímavější tratí je 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Snowboard

Ve Snow Paradise 2000 je skicross park "Vanille Noir", na ledovci Les Diblerets halfpipe. V La Braye-Château d'Oex na okraji oblasti je další Snow Park "La Braye".

Kam na běžky

V okolí Gstaadu naleznete mnoho možností na placených okruzích, které vedou až k dolní stanici kabinky na ledovec Les Diablerets.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy je Gstaad. Kromě kasina tam můžete navštívit krytý bazén spojený s relaxačním centrem nebo vyzkoušet beach volley ball. Místní zvláštností je pak Snow golf na devitíjamkovém hřišti. Po lyžování také můžete vyzkoušet sáňkování, jízdu psím spřežením nebo se jen tak projít po upravených cestách zasněženou krajinou.

V samotném Château d'Oex jistě stojí za to vyzkoušet let balonem, v průběhu ledna zde také obvykle probíhá celoevropský sraz příznivců této zábavy (International Hot Air Balloon Week).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 900 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Thun. Z dálnice sjedete za Thunem ve Spiezu, odkud je to cestou přes Gstaad do Chateaux d'Oex ještě přibližně 50 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - deset = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Plose - Brixen leží v širokém údolí Eisacktal, které vede na jih od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu. Po cca. 40 km jízdy z Brenneru dojedete do města Brixen, v jeh...
Lyžování ve výškách: 1067 - 2505 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %48 %7 %