Reklama

01.10.2006
obrázek

Lyžařské areály v ČR se modernizují

ČTK/www.sportovninoviny.cz

Praha 1. října (ČTK) - Velké lyžařské areály v Česku vložily letos do nových služeb pro turisty stovky milionů korun. V mnoha střediscích přibudou lanovky, areály posilují umělé sněžení, investovaly do rozšíření sjezdovek, lepšího odbavování u vleků a služeb pro lyžaře. Vlekaři přitom slibují stejné ceny nebo jen mírné navýšení jízdného, zjistila ČTK u vlekařských firem.

reklama

Nejmodernější kabinová lanovka v Česku jezdí od srpna z Janských Lázní na Černou horu v Krkonoších. Vlekaři tam také investovali do lepšího zasněžování. Za vyšší komfort si ale lyžaři připlatí, jednodenní jízdenka pro dospělého bude v hlavní sezoně stát 590 místo 550 korun.

V největším českém lyžařském středisku Špindlerův Mlýn, které má přepravní kapacitu téměř 20.000 lyžařů za hodinu, letos přibylo zejména umělé zasněžování na sjezdovce Labská. V Peci pod Sněžkou bude hlavní novinkou, že jednodenní lyžaři budou mít parkování ve středisku zdarma.

Novou čtyřsedačkovou lanovkou se budou moci svézt lyžaři v řadě středisek na severu Čech: v Herlíkovicích u Vrchlabí, na Ještědu, v Benecku a v Rokytnici nad Jizerou. V Orlických horách, které navštěvují hlavně čeští lyžaři, zatím žádná lanovka nebyla, ale letos by měly začít lyžařům sloužit hned dvě, a to v Říčkách a Deštném.

Také návštěvníci jihočeské části Šumavy se mohou těšit na řadu novinek. Na Zadově na Prachaticku vznikla nová lanovka, na Lipně investovali zejména do systému zasněžování, do rozšíření sjezdovek a lepšího odbavování u vleků. "Naším cílem je stát se nejmodernějším a zároveň i nejkvalitnějším zimním střediskem pro rodiny s dětmi v České republice," uvedl Luboš Krejza, ředitel společnosti Lipno Servis, která skiareál provozuje. Permanentky tam podraží zhruba o deset procent.

Na Špičáku - v největším sjezdařském areálu na české straně Šumavy - letos jízdné také lehce podraží. Například za celodenní jízdenku zaplatí dospělí 470 korun, o 20 korun více než loni. Zlevní však vícedenní jízdné. "Je to naše snaha motivovat lidi, aby se u nás zdrželi více dní," řekl Vladimír Kasík z areálu.

V nejvyšších moravskoslezských horách Jeseníkách přibude v nadcházející zimní sezoně nový lyžařský areál. Do jeho stavby se pustila v létě radnice ve Zlatých Horách. Prvního návštěvníka by středisko mělo přivítat po Novém roce.

Na Červenohorském sedle zase prodloužili místní černou sjezdovku a vlek o 200 metrů. Silnice na Červenohorské sedlo ze strany od Jeseníku je od minulého týdne uzavřena kvůli opravě. V zimním období však stavební firma bude muset vozovku zpřístupnit motoristům.

V Beskydech ve SKI areálu Vítkovice na Bílé postavili čtyřsedačkovou lanovku a otevřou novou, přes kilometr dlouhou sjezdovku, na Pustevnách mají novou technologii zasněžování a opravují starší vleky.

Na Bouřňáku v Krušných horách přibude další osvětlená sjezdovka - Hrobská. Lyžaři tak budou mít kromě Slalomového svahu k dispozici další trať pro noční lyžování. Ski areál Klínovec, který patří v Krušných horách k největším, dokončil novou sedačkovou lanovku už loni. Letos bude zásadní novinkou zavedení bodového systému.

V Novém Městě na Moravě - centru lyžařského sportu na Vysočině - nyní finišují práce na modernizaci biatlonového areálu. Sportovní klub lyžování souběžně modernizuje i skokanské můstky K-53 a K-28 na Šibenici.
 
Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Hinterstoder leží v Horních Rakousech a je jedním z nejlépe dostupných alpských lyžařských středisek. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené jen 140 km, cesta v...
Lyžování ve výškách: 600 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %45 %25 %