Reklama

30.09.2011
obrázek

Nové lanovky 2011/12 - Itálie

Skinet.cz
Přes léto se v Itálii pilně stavělo a budovalo, takže na lyžaře čeká během zimy 2011/12 spousta nových lanovek a vleků. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších investic.

reklama

Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgàrida-Marilléva – v této lyžařské oblasti bude dokončen vskutku velkolepý projekt Pinzolo Campiglio Express. Jde o téměř 5-km dlouhou 8-kabinku, která spojí středisko Pinzolo se sousední Madonnou di Campiglio. Vznikne tak nová lyžařská oblast Madonna di Campiglio-Val Rendena-Val di Sole s celkem 150 kilometry sjezdových tratí.
Kromě toho ještě spustí dvě nové zakryté a odpojitelné 4-sedačku sedačky – Boch Express v Madonně a Doss de la Pesa ve Folgàrida-Marilléva.

Kronplatz Plan de Corones – na Kronplaztu se také pořádně rozmáchli. Celkem uvedou do provozu před letošní zimou 3 nové kabinky. První z nich – kabinka Percha-Ried – bude úplně nová 10-místná gondola s vyhřívanými sedačkami. Povede z vlakového nádraží v Ried – Percha do stanice Ried Gipfel a odtud se pak bude pokračovat až nahoru stávající kabinkou. Sjezd dolů z vrcholu Kronplaztu až k nádraží bude měřit celých 7 km.
Další dvě nové kabinky – 9-místná Col Toron a 8-místná Miara – pak nahradí stávající přepravní zařízení. Budou mít sice o něco menší velikost, ale větší rychlost, takže hodinová přepravní kapacita zůstane zachována.

Monterosa Ski Alagna Gressoney Champoluc - nová 8-kabina Stafal-Gabiet nad Gressoney St. Trinité. Nahradí původní 6-kabinku, čímž se zvýší kapacita pro přístup na okolní červené tratě.

Alta Badia: celkem 3 nové sedačky. Nová zakrytá a odpojitelná 6-sedačka Bamby (nad vesničkou La Villa), nová 4-sedačka Campolongo - Cherz I na Passo Campolongo (mezi Alta Badií a Arrabou) a další nová 4-sedačka Costes dal Ega nad Corvarrou. Všechny sedačky nahrazují původní starší zařízení (4-/2-/3-sedačky)

Val Gardena - nová odpojitelná 6-sedačka Sasso Levante pod Sassolungem jako náhrada za původní 3-sedačku.

Eisacktal Gitschberg - Jochtal – nová 8-kabinka Gaisjochbahn umožňující propojení Gitschbergu se sousedním Jochtalem. Vznikne tak oblast nabízející 44 km tratí, což dá těmto dvěma menším střediskům nový impuls.

Cervinia - na italské straně bude vyměněna 127-místná kabina vedoucí z Laghi Cime Bianche na Plateau Rosa.


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

deset + ? = čtrnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Civetta je lyžařský region ležící mezi skalními masívy Civetty (3.218 m) a Monte Pelma (3.168 m) v jižních Dolomitech, na půli cesty mezi Cortinou d Ampezzo a středisky S...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %53 %8 %