Reklama

09.10.2011
obrázek

Nové lanovky 2011/12 - Rakousko

Skinet.cz
Pokračujeme v našem přehledu nových lanovek a vleků v lyžařských střediscích. Po Itálii se podíváme do Rakouska, kde se díky vydařené loňské sezóně také mohutně vydělávalo a tudíž i modernizovalo. Opět vám přinášíme přehled těch nejvýznamnějších investic do přepravních zařízení.

reklama

Hauser Kaibling Schladming - díky investici 10 miliónů euro spustí ve středisku novou odpojitelnou a zakrytou 6-sedačku. Sedačka bude mít i vyhřívané sedačky a v horní části střediska (pod vrcholem na svahu k Planai) nahradí starý vlek. Kromě toho byl ve středisku posílen i zasněžovací systém, takže by mělo být možné vysněžit plných 100% tratí.

Hochkönig Maria Alm - i v tomto středisku budou mít novou moderní 6-sedačku Bürglalmbahn - u vesničky Dienten nahradí starý a dlouhý kotvový vlek Bürglalmlift. Tím pádem odstraní poslední úzké hrdlo v areálu. O přepravu lyžařů se tak od Muhlbachu až po Maria Alm budou starat jen sedačky, resp. kabinky, což značně ulehčí pohyb po tomto rozsáhlém areálu.

Katschberg - Aineck - přepravní kapacitu v hlavním areálu oblasti Lungau posílí nová 8-kabinka SilverJet II. Povede přímo na vrchol Ainecku a protože nahrazuje dva kotvové vleky, tak výrazně zrychlí přístup do areálu zejména z vesničky St. Margareten. Od horní stanice se budete moci vydat rovnou až dolů sjezdovkou A1 …

Grosseck - Speiereck - v regionu Lungau na vás bude čekat ještě další nová kabinka, a to sice 8-kabinka Sonnenbahn-Speiereck. Vede přímo z vesničky St. Michael a znamená opravdu výrazné zlepšení, protože nahrazuje starou 2-sedačku. Dojde jednak k nárůstu přepravní kapacity a hlavně ke zkrácení doby jízdy – z původních 20 na 5 minut.

Lech Zurs - i na západě Rakouska inovují, a to hned ve velkém stylu. V Lechu si pořídí ultramoderní „telemix“ - kombinaci 10-místné kabinky a 8-sedačky. Výhodou tohoto typu zařízení je hlavně možnost pohodlné přepravy za každého počasí - když svítí slunce, tak jedete sedačkou, za horšího počasí se můžete schovat do kabinky.

Molltal - Mölltaler Gletscher - v Molltalu na rozdíl od dalších středisek dojde nejen ke stavbě nového přepravního zařízení (konkrétně 4-sedačky), ale hlavně k rozšíření lyžařské oblasti. Nová 4-sedačky Alteck bude totiž obsluhovat hned 3 nové sjezdovky – 2 černé a jednu červenou ve výškách od 2.430 do 2.751 m. Celková délka sjezdovek ve středisku tak naroste z 50 na 71 km. Jedinou vadou na kráse je fakt,že nepůjde o odpojitelnou zakrytou sedačku.

Saalbach-Hinterglemm-Leogang - v tomto oblíbeném a relativně blízkém středisku poblíž Zell am See půjde do provozu nová 8-kabina Bernkogel I (pro výjezd ze Saalbachu na Bernkogel) a ultra moderní (tj. odpojitelná, zakrytá a s vyhřívanými sedačkami) 6-sedačka Reiterkogel Ost (nad Hiterglemmem – spojnice Bernkogel – Reiterkogel). Kromě toho ještě začala výstavba nové nádrže pro výrobu umělého sněhu.

Silvretta - Hochjoch - Schruns - v tomto menší středisku ze západorakouské oblasti Silvretta Montafon se také důkladně připravili na nadcházející zimní sezónu. Pro lyžaře připravili hned dvě nové 8-kabinky. A počin je to velmi významný, protože díky tomu se areál Hochjoch – Schruns napojí na sousední Silvretta Nova a vznikne tak oblast se 155 km tratí, což z ní dělá největší oblast spolkové země Vorarlberg.

Hintertux - v tomto již jediném víceméně celoročně otevřeném lyžařské areálu Rakouska i letos pokračovali v rozsáhlém programu obnovy všech přepravních zařízení. Poté, co byl předloni spuštěn nový Gletscherbus od parkoviště na Sommerbergalm, tak se nyní přesunula obnova do „horního patra“ střediska ke stanici Ferner(t)haus. Stařičká pomalá a nekrytá 2-sedačka mířící kousek pod vrchol Gerfrorene Wand bude od listopadu nahrazena zbrusu novou 10-kabinkou.


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + jedna = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Bardonecchia leží na italsko-francouzských hranicích cca. 90 km západně od Torina. Bardonecchia je prvním městečkem hned za tunelem Frejus, který je důležitou dopravní sp...
Lyžování ve výškách: 1312 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %30 %59 %10 %