Reklama

24.08.2012

Sjezdovka v Lukách n.J. bude mít čtyřsedačkovou lanovku

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Luka nad Jihlavou (Jihlavsko) 24. srpna (ČTK) - Lyžařská sjezdovka v Lukách nad Jihlavou bude mít jako první na Vysočině čtyřsedačkovou lanovku. Práce začaly počátkem srpna. Pokud bude odpovídající počasí s dostatkem sněhu, měli by se první lyžaři lanovkou svézt 1. prosince. Novinářům to dnes řekla správcová sjezdovky Magda Vaňková.

reklama

Lanovka dlouhá kolem 550 metrů s převýšením 95 metrů nahradí dosud používaný kotvový vlek. "Od lanovky si slibujeme hlavně zvýšení přepravní kapacity a hlavně pohodlí lyžařů. Areál je určený převážně pro rodiny s dětmi a právě pro děti bylo někdy obtížné vyjet na kopec na kotvě," řekla Vaňková.

Lanovka sloužila do konce minulé sezony v rakouském Obertauernu. Náklady na její přestěhování a usazení dosáhnou přibližně 15 milionů korun. "Provizorní parkoviště pod sjezdovkou by mělo být před sezonou upraveno, do budoucna chceme udělat zpevněnou plochu," dodala Vaňková.

Provozovatelé zatím nestanovili výši jízdného. "Rozhodně chceme připravit více různých tarifů, aby lyžaři měli větší výběr," uvedla Vaňková. Lyžaři budou moci využít i společný skipas se sjezdovkou na vrchu Křemešník na Pelhřimovsku. V areálu je několik sjezdových tras v délkách od 600 do 750 metrů, zůstane v něm i další dětský vlek.

Areál v Lukách nad Jihlavou je jedním z více než tří desítek na Vysočině. Lanovkou je vybaven také areál na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, lanovka je však pouze dvousedačková.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
petr
nejhorší středisko na světě
2.11.2012
Zobrazit celý komentář

V tomto středisku nepomůže ani krytá a vyhřívaná osmisedačka. Středisko pro rodiny s dětmi ??? Vždyť se tam ten neochotný a arogantní personál k dětem chovat neumí. Parkoviště není jejich a když tam člověk přijede, tak si připadá jak na tankodromu a ne na parkovišti. Byl jsem tam 2x a za sebe - UŽ NIKDY !!!!!

Přidat nový komentář k článku

jedna * ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Městečko Arosa leží na samém konci údolí Schanfig poblíž východošvýcarského Churu. Přes "kopec" sousedí se slavnějším Davosem a Klosters na straně jedné a s Lenzerheide-V...
Lyžování ve výškách: 1800 - 2653 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %51 %39 %11 %