Reklama

25.04.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 25.4.2017

www.zimni-alpy.cz
Neděle 23.dubna byla posledním dnem lyžování ve většině rakouských středisek. Ve Švýcarsku i Francii lze stále nalézt výborné lyžování. Očekává se husté sněžení.

reklama

Rakouské AlpyV pondělí 24.dubna bylo v Rakousku otevřeno pouze 10 středisek.

Dobré lyžování je k dispozici v ledovcových oblastech Pitztal (dle sněhového zpravodajství 146/193 cm) a Kaunertal (127/194 cm). V údolí Zillertal zůstávají dobré podmínky na ledovci Hintertux (70/235 cm), který od 1.července přechází na letní lyžařskou sezonu.

Počasí pro nadcházející týden očekává směsici deště a sněhu ve vyšších nadmořských výškách.

Francouzské AlpyZačátek týdne byl slunečný.

Stále dobré lyžování a otevřené lanovky jsou v oblastech Val Thorens (dle sněhového zpravodajství 90/140 cm), Tignes (33/145 cm) a Val d´Isere (35/145 cm).

Dále na jihu, v Les Deux Alpes (0/200 cm), jsou dobře upravené sjezdovky na ledovci, ale svahy v blízkosti Alpe d´Huez jsou uzavřené.

Od úterý 25.dubna je předpovídáno poměrně silné sněžení pro mnoho oblastí. Chamonix (0/180 cm) by mohlo do konce týdne obdržet až 70 cm.

Švýcarské AlpyVe Švýcarsku začal nový týden smíšeným počasím. Pondělí zahájilo den slunečnou oblohou, avšak během dne se objevily těžké mraky a sněžení.

Lyžování zůstává skvělé ve vyšších nadmořských výškách, během týdne bude hustě sněžit. Zermatt (dle sněhového zpravodajství 0/155 cm) by mohl ve čtvrtek obdržet více než jeden a půl metru sněhu. Engelberg (10/260 cm) očekává kolem jednoho metru čerstvého sněhu. Závěr sezony tak bude vynikající.

Teploty se budou střídat a mohou se objevit problémy s lavinami. Je nutné sledovat lavinové zprávy.

Italské AlpyVětšina italských středisek je již uzavřena, ty, které zůstávají v provozu, se dočkají tento týden sněhového přírůstku. Středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 15/190 cm) nabízí výborné lyžování. Očekává se však, že může vzniknout hrozba lavinové nebezpečí.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět + ? = čtrnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Risoul je střediskem položeným v samém srdci Vysokých Alp (Hautes Alpes) jižně od masivu Les Ecrins. Je vzdálený 50 km jižně od Brianconu. Celá oblast nazvaná "Bílým lese...
Lyžování ve výškách: 1650 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 108 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %58 %32 %9 %