Reklama

05.04.2007
obrázek

Aktuální podmínky pro lyžování (5.4. 2007)

Skinet.cz

U nás se většina sjezdovek již měsíc zelená, ovšem v Alpách je na mnoha místech sněhu ještě dost. I přes vysoké teploty posledních dní se dá najít spousta míst, kde si o Velikonocích slušně zalyžujete.

reklama

Mezi taková místa logicky patří spíše výše položená střediska, z nichž mnohá jsou zároveň i těmi nejdražšími. Naštěstí po Velikonocích již všude začíná mimo sezóna, takže i v prestižních areálech si sněhu užijete za zajímavé ceny.

Nejvíce sněhu leží v současné době ve švýcarském Wallisu, v savojských Alpách ve Francii a na rakouských ledovcích. Na některých místech dokonce leží úplně nejvíce sněhu za celou letošní sezónu. Například Chamonix hlásí nahoře 430 cm sněhu, čtyřmetrovou hranici překonává i ledovec na Dachsteinu. V dalších 8 střediscích se pak pohybuje výška sněhové pokrývky v horních stanici kolem tří metrů.

Do této skupiny patří ledovcové oblasti, např. Saas - Fee (356 cm), Zermatt / Cervinia (350 cm)nebo ledovec v Molltalu. Ovšem sněhu je hodně i v mnoha obyčejných neledovcových areálech - např. ve francouzských střediscích Flaine (295 cm), La Plagne - Les Arcs nebo La Rosiere.

Obecně se dá říci, že počet otevřených středisek zůstává stále velmi vysoký a téměř se blíží situaci v loňské sezóně.

Klikněte pro zvětšení

Francie


V již zmiňované Francii je v provozu všech 30 největších resortů. Kromě severních Savojských Alp (Flaine, Chamonix) můžete bez obav vyrazit i do Avoriazu, regionu Tarentaise (Tignes - Val d´Isere) nebo do třech údolí (Meribel, Les Menuires , Val Thorens, Courchevel ).

Otevřeny ještě jsou i další resorty více na jihu - například Les 2 Alpes či Alpe d´Huez. Dobré podmínky panují dokonce i v jednom z nejjižnějších středisek - v Isole 2000.

Nicméně jaro všude se o slovo hlásí již všude. Na dojezdech do středisek je samozřejmě sněhu méně a i ráno bývá rozbředlý, protože ani v noci již dole nemrzne. V níže položených střediscích je třeba také počítat s uzavřením některých tratí.

Klikněte pro zvětšení

Rakousko


V Rakousku je situace o něco horší, ale otevřeny zůstávají i nadále hlavní destinace. Jmenovat můžeme Lech Zurs, Sankt Anton, Ischgl - Samnaun, Obergurl , Saalbach Hinterglemm, Obertauern nebo Solden či Zillertal. Stejně jako ve Francii je v dolních pasážích sněhu méně, je měkký a některé tratě jsou zavřené.

V provozu jsou samozřejmě i všechny rakouské ledovce, kde si i nyní můžete zalyžovat v prašanu nebo alespoň na tvrdém podkladu. (Hintertux, Stubai, Kitzsteinhorn - Kaprun, Solden, Pitztal, Dachstein, Kaunertal).

Nejlepší přehled o aktuální situaci získáte pomocí interaktivních map středisek.

Klikněte pro zvětšení

Švýcarsko


Ve švýcarských Alpách také převládají velice solidní podmínky, ze třiceti top resortů je zavřený je jeden (Chateaux d´Oeux u Gstaadu). Ovšem podobně jako jinde je mnohde u dolních stanic sněhu pomálu a je třeba vždy počítat s několika uzavřenými sjezdovkami.

Podobně jako v Rakousku nejlepší přehled o aktuální situaci získáte pomocí interaktivních map středisek.

Klikněte pro zvětšení

Itálie


Severní Itálie je z hlediska sněhu rozdělena na dvě části - v západní (alpské) polovině jsou podmínky pro lyžování slušné, ve východní polovině (Dolomity) je to horší.

Například v největší oblasti Dolomiti Superski většina středisek zavírá hned po Velikonocích. Lepší je tedy vyrazit buď na hranici s Francií (Courmayeur, La Thuile, Bardonecchia, Sestriere, Sauze d´Oulx) nebo na hranice se Švýcarskem (Livigno) či Rakouskem (Val Senales, Sulden am Ortler).

(připraveno s využitím informací uveřejněných na internetových stránkách středisek)

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Pinda
Modlete se
29.11.2006
Zobrazit celý komentář

Všichni co to umíte tak se modlete ať už začne padat.

Přidat nový komentář k článku

deset - devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Propojená oblast Tignes / Val d´Isere nazvaná Espace Killy bezesporu patří společně s 3 Vallées do kategorie "lyžařských rájů". Na 300 km sjezdovek nabízí vše, co si i te...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
15 %46 %43 %11 %