Reklama

22.01.2016
obrázek

Aktuální sněhové zpravodajství 21.1.2016

www.Zimni-Alpy.cz
V Aplách sněžilo pouze na pár místech, zvláště na severu. Během čtvrtka se přesouvá fronta, která přinese dobré počasí na nadcházející víkend. Teploty porostou a v mnoha střediscích v Alpách se dostanou nad bod mrazu. Víkend tedy bude pro lyžování velmi dobrý, připravte si sluneční brýle a krém na opalování.

reklama

Rakouské Alpy

Lyžování v rakouských Alpách bylo ve čtvrtek excelentní, sluneční brýle byly potřeba, díky sněhu, který napadl v předchozích dnech byla pokrývka výborná. Jediným střediskem, které nemá za uplynulý týden žádný nový sníh, je Bad Kleinkirchheim (20/45cm), ale všechna ostatní sledovaná střediska mají alespoň trochu čerstvého sněhu, většina hlásí čerstvý přírůstek za posledních pár dnů.

Damuls/Mellau (85/190cm) patří mezi ta střediska, kde napadlo nejvíce za posledních pár dnů a ve čtvrtek opět sněžilo. Hned v závěsu je Pitztal (136/194cm), kde dle sněhového zpravodajství napadlo o 1 cm více.

Damuls/Mellau má 55 cm za posledních sedm dnů. Střediska regionu Arlberg – St Anton (70/160cm) a St Christoph (70/160cm) se umístila na třetím místě s 50 cm nového sněhu.

Příjemné počasí ze čtvrtka by mělo vládnout až do začátku příštího týdne, lehce porostou teploty s příchodem nového týdne. Jen místy se v sobotu zatáhne, takže by mohlo lehce sněžit.

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek 21.1. bylo převážně slunečno nad francouzskými Alpami, viditelnost byla skvělá a sněhová vrstva výborná. Na sjezdovkách je sníh upravený a udusaný, takže dobrému zážitku z lyžování nic nebrání. Mimo sjezdovky je sníh dobrý, ale ještě se nespojil s předchozí vrstvou, proto pozor na laviny.

Největší sněžení za posledních sedm dní v Alpách hlásí severní část se středisky Avoriaz (100/155cm), Flaine (35/205cm) a La Rosiere (102/225cm). Avoriaz má dle sněhového zpravodajství 60 cm čerstvého sněhu, zatímco ostatní mají 50 cm, hned v závěsu jsou oblasti Espace Killy a Paradiski.

Švýcarské Alpy

Slunce svítilo jasně na švýcarské Alpy během čtvrtka 21.1. Podmínky pro lyžování zůstávají excelentní v mnoha střediscích díky lehkému sněžení za posledních sedm dnů. Nejlepší podmínky lze v současnosti nalézt na severu, kam patří střediska Engelberg (80/310cm) a Gstaad (63/210cm), kde připadlo 40 cm za poslední týden, vyšší svahy tak mají výborný sníh.

Dobré počasí bude pokračovat ve většině oblastí i během víkendu, jen místy může být oblačno. Jedinou výjimkou bude oblast na východě země, kde bude lehce sněžit během soboty. Teploty vzrostou s příchodem víkendu, ve většině středisek se mohou dostat na začátku příštího týdne až k 5oC.

Italské Alpy

Ve čtvrtek nabídly italské Alpy svým návštěvníkům slunečný a chladný den, ve většině středisek byly podmínky pro lyžování velmi dobré. Za poslední týden nenapadl téměř žádný sníh. Většina lanovek je v současnosti v provozu v oblasti Dolomity, Via Lattea se rovněž zlepšuje a nabízí čím dál více lanovek. Údolí Aosta má nejlepší podmínky pro lyžování.

Dobré počasí ze čtvrtka bude pokračovat i o víkendu, jen výjimečně může být oblačno. Jedinou výjimkou budou Dolomity, kde může dle sněhového zpravodajství připadnout pár centimetrů během soboty. Teploty o víkendu porostou, začátkem týdne mohou dosáhnout až 5oC.

Německé Alpy

Střediska v německých Alpách se nadále zlepšují díky lehkému sněžení z tohoto týdne. Berchtesgaden (30/80cm) má největší přírůstek, celkem 20 cm čerstvého sněhu z poloviny týdne. Jinde připadlo pouze pár centimetrů, které osvěžily sjezdovky.

Čtvrtek 21.1. byl převážně slunečný nad většinou středisek, Berchtesgaden byl jedinou výjimkou, lehce zde sněžilo. Proměnlivé počasí je předpovídáno na víkend. Mraky budou převažovat, v sobotu by mohlo lehce sněžit. Teploty porostou, na začátku příštího týdne se mohou dostat až na 6oC.

Sněhové zpravodajství

Za posledních pár dnů připadlo v Alpách pár centimetrů čerstvého sněhu, zvláště v rakouských Alpách a švýcarských Alpách. Největší změna počasí přijde ze čtvrtka na pátek, kdy by se mělo začít oteplovat a začne svítit slunce. Tato změna se přesune na celé Alpy během víkendu. Lehké sněžení lze očekávat v rakouských Alpách, v některých střediscích může připadnout 10 cm.

Protože bod teploty porostou, může se na nižších svazích vyskytnout déšť. Toto mírné počasí vydrží během celého příštího týdne.

Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět + ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Mürren je nejvýše položeným centrem ski regionu pod "střechou Evropy" - masivem Jungfrau, Eiger a Mönch. Sousedí s dvěma dalšími centry, která jsou díky Světovému poháru ...
Lyžování ve výškách: 796 - 2970 m.n.m
Délka sjezdovek: 216 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %52 %16 %