Reklama

11.12.2008
obrázek

Dobré podmínky najdou lyžaři o víkendu hlavně v Čechách

ČTK/www.sportovninoviny.cz

Praha - Nejlepší podmínky pro lyžaže by měly o nadcházejícím víkendu panovat hlavně na horách v Čechách, kde je většinou dostatek sněhu a v provozu by měly být až na výjimky skoro všechny vleky a sjezdovky. Naopak nejhorší situace bude pro lyžaře na Pardubicku, Vysočině a v Moravskoslezském kraji, kde asi bude kvůli nedostatku sněhu a panující teplotě většina vleků uzavřena.

reklama

Velmi dobré podmínky jsou v největších jihočeských skiareálech Lipno a Zadov, kde je na svazích až 30 centimetrů sněhu. Na Lipně jsou v provozu tři sjezdovky, Zadov má otevřenu zatím jen Kobylu. Pro běžkaře nabízí kolem 25 kilometrů stop. Většina vleků a areálů by měla fungovat i v západočeské části Šumavy, hlavně na Železnorudsku. V provozu by měly být areály Špičák, Weissova louka, Nad Nádražím, Belveder a Samoty. V provozu je také lanová dráha na Pancíř, naopak areál v Kašperských Horách je kvůli nedostatku sněhu zatím mimo provoz.

V Krušných horách je 30 až 50 centimetrů sněhu. V největším skiareálu na Klínovci je už v provozu většina sjezdovek i vleků. Provoz o víkendu rozšíří velká střediska v Ústeckém kraji. V Krušných horách je na sjezdovkách 25 až 40 centimetrů. Na většině míst budou upraveny i běžecké stopy. Ve většině střediscích v Jizerských horách a západních Krkonoších se bude lyžovat stále ještě za zlevněné jízdné a zřejmě i bez front. V Harrachově, Bedřichově a na Benecku najdou upravené stopy běžkaři.

Klikněte pro zvětšení

V Královéhradeckém kraji je ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku upraveno 12,5 kilometru sjezdových tratí, na kterých je 30 až 40 centimetrů sněhu. Upraveny jsou také běžecké trasy v okolí areálu. V Orlických horách jsou v částečné provozu lyžařské areály v Říčkách, kde na červené sjezdovce leží 45 centimetrů sněhu. Menší areály v Orlických horách i v Krkonoších jsou ale kvůli nedostatku sněhu mimo provoz.

Naopak na východě Čech a na Moravě se lyžaři nemají na co těšit. Pouze v Jeseníkách bude i o víkendu v provozu několik středisek, přestože tam sněhové podmínky nejsou ideální. Ve vrcholových partiích Jeseníků leží asi 35 centimetrů sněhu. Víkendové lyžování by měla nabízet střediska v Karlově, Branné, Petříkově a na Ramzové, kde je deset až 50 centimetrů převážně technického sněhu. V nejvyšších moravskoslezských horách navíc nadále platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Pád lavin ale hrozí jen mimo turistické trasy.

Kvůli teplotám nad nulou a nedostatku sněhu jsou zavřena střediska v Pardubickém kraji. Zbytky sněhu umožňují jen běžecké lyžování na některých úsecích na Bukové hoře, stopy však nejsou upravené. I v Moravskoslezském kraji zůstane o víkendu většina vleků mimo provoz kvůli špatným sněhovým podmínkám a příliš teplému počasí. Lyžovat se bude mimo jiné jen na Lysé hoře, kde je 44 centimetrů přírodního sněhu, a v areálu Ski Mezivodí. Běžkaři mohou vyrazit na Pustevny.

Kvůli nedostatku sněhu nepojedou ani vleky na Vysočině, kde místo sněžení v některých částech kraje prší a na sjezdovkách zbylo kolem 15 centimetrů sněhu.

Autor: ČTK www.ctk.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - čtyři = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Warth Schrocken je menší lyžařskou oblastí ležící cca. 10 km severně od známějšího střediska St. Anton. Ovšem nemusí se za nic stydět. Pyšní se tím, že patří v Rakousku m...
Lyžování ve výškách: 1500 - 2050 m.n.m
Délka sjezdovek: 24 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %46 %33 %21 %