Reklama

19.09.2011
obrázek

Konečně sníh! Ledovce zahájí provoz již tento týden.

Skinet.cz
Studená fronta přinesla do Alp první letošní pořádnou sněhovou nadílku. Místy nasněžilo přes 60 cm nového sněhu. Lyžování na ledovcích tedy může začít. Na tento týden naplánovali zahájení provozu už dva rakouské ledovce, další se jistě ještě přidají.

reklama

Na rozdíl od poprašku , který napadl v Alpách během ochlazení na konci srpna, to tentokráte vypadá na opravdový start lyžařské sezóny.

Jako první zahájí tento týden provoz areál Stubai. Vleky se tu po letní pauze rozjedou už pozítří - ve středu 21. září. Na sjezdovkách leží cca. 40 cm nového sněhu.Počínaje sobotou budou v provozu vleky na třech ledovcích: Eisjoch-, Windach- a Daunferner se sjezdem do stanice Eisgrat.

Dalším ledovcem, který otevře bude Pitztal. Tady plánují start až na sobotu 24. září. I na Pitztalu napadlo alespoň 40 cm nového sněhu, nahoře i přes 60 cm.
To, že sněžilo ( a stále sněží) opravdu pořádně, je dobře patrné z webkamery umístěné na staveništi nové horní stanice na Hinterer Brunnenkogelu. Ještě v sobotu byla ta prkna úplně bez sněhu...
Klikněte pro zvětšení
Na víkend se také pravděpodobně rozjedou vleky i v Soldenu a na Kitzsteinhorn – Kaprun.
I tyto areály dostaly pořádnou sněhovou nadílku, což dokládá například pohled na zasněženou dolní stanici u ledovce Rettenbach v Soldenu.
Klikněte pro zvětšení

Do nové sezóny na nových lyžích!

Modely 2011-12 právě nyní skladem na Esosport.cz.
Samozřejmě sněžení výrazně zlepšilo podmínky i areálech, které již jsou otevřené - například Hintertux, Zermatt / Cervinia nebo Passo Stelvio.
Aktuální informace o provozu v jednotlivých střediscích naleznete v našem sněhovém zpravodajství.

Lyžovat by se ale dalo i jinde. Hranice sněžení totiž včera a dnes klesla až k 1.500 metrům, ve Švýcarsku ještě níže. Kolem 20-30 cm sněhu tak například napadlo i ve středisku Obertauern, v italském Livignu nebo třeba na Kronplatzu, o čemž svědčí aktuální záběry z webkamer.
Klikněte pro zvětšení
Zasněžené Obertauern (cca. 1.800 m.n.m.)
Klikněte pro zvětšení
Livigno - opět min. 20 cm nového sněhu...
Klikněte pro zvětšení
Sníh i na Kronplaztu - již ve výšce 1.600 m.n.m.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - tři = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Společně s Zermattem a Sv. Mořicem patří Davos k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům. Punc exkluzivity získal nejen díky pravidelnému pořádání Světového e...
Lyžování ve výškách: 810 - 2844 m.n.m
Délka sjezdovek: 114 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %18 %66 %17 %