Reklama

09.11.2007

Lyžařská sezóna začíná: kde se bude o víkendu lyžovat?

Skinet.cz

Včerejší a dnešní sněžení výrazně zlepší podmínky na českých i zahraničních horách. Vleky se tak kromě ledovcových středisek rozjedou i na dalších místech.

reklama

V ČR zahájí provoz na Černé hoře v Jánských lázních, v Rejdicích a na Severáku v Jizerských horách. Na Božím Daru pak svůj vlek spustí Novako a k dispozici bude hlavně pro nejmenší lyžaře s rodiči. Další areály jako např. Pec či Špindlerův mlýn zatím zůstávají uzavřené.

V sousedním Rakousku, kde se podobně jako v ČR očekává trvalé sněžení i během víkendu, se další areály otevřou až příští víkend (např. Obertauern, Sport Gastein nebo Obergurgl-Hochgurgl). Pravděpodobně se k nim přidají i některé oblasti na západě Rakouska (např. St. Anton), kde by měl přes víkend připadnout až metr sněhu.

Kromě ledovců tak bude o tomto víkendu pro lyžaře otevřeno jen několik kilometrů sjezdovek v oblasti Skiamadé. V provozu bude celkem 6 lanovek v Schladming - Planai a Hauser Kabling. Lyžovat se bude také na Reiteralmu - ovšem díky probíhajícím zádvodům Světového poháru tam bude provoz pro běžné návštěvníky značně omezen. Kromě Skiamadé pak bude v provozu už jen středisko Turracher Hohe (ale pouze jeden vlek).

Pokud jde o ostatní země, tak nejvíce možností pro lyžování nabízí Švýcarsko (Zermatt, Saas-Fee + ledovec Les Diablerets). Ve Francii je v provozu jen ledovcový areál v Tignes, v Itálii zatím pouze Val Senales a ledovec Presena na Passo Tonale (jedna sjezdovka) - i když severní Itálie by také měla dostat přes víkend pořádnou sněhovou peřinu. Neměli bychom ale zapomenout ani na Slovensko - v sobotu tam zahájí provoz areál Snow Park na Štrbském Plese.

(Připraveno s využitím informací uveřejněných na internetových stránkách středisek)

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Saas Grund leží 4 km "pod" Sass - Fee. Celá oblast Saastal je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu sevřená mezi čtyř...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3500 m.n.m
Délka sjezdovek: 35 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %29 %57 %14 %