Reklama

21.03.2013
obrázek

Lyžařské areály i přes dobré podmínky omezují provoz, lidí ubývá

ČTK
Praha 21. března (ČTK) - Lyžařské podmínky ve velkých českých střediscích zůstávají i v druhé polovině března dobré. Přesto ale některé omezují provoz, neboť ubývá lyžařů. Většina vlekařů se je snaží nalákat zlevněným jízdným. Řada areálů už funguje jenom o víkendech, zjistila ČTK.

reklama

S menší návštěvností se musejí vyrovnávat i velké areály v Krkonoších, přestože například Harrachov nebo Rokytnice mají stále přes metr sněhu. Na Studenově se už letos lyžovat nebude, některé areály, například Černý Důl, se rozjedou jen o víkendu. V Peci pod Sněžkou se jezdí už za ceny vedlejší sezony. Podobné opatření chystají také některé areály v Orlických horách, kde sněžení posledních dní zlepšilo podmínky.

V Jizerských horách omezila většina středisek přes týden provoz, o víkendu ale pojedou takřka všechny vleky. Lyžaři se na nich svezou za nižší ceny. Podmínky jsou podle vlekařů stále dobré, místy leží na sjezdovkách až metr sněhu. Stejná situace, tedy výborné podmínky a zejména ve všední dny nízká návštěvnost, panuje i v Lužických a Krušných horách. V okolí Božího Daru jsou upravené také běžecké tratě v délce desítek kilometrů.

Lyžaři mohou stále vyrazit také na Šumavu. V provozu zůstává například železnorudský Špičák, Skiareál Lipno, areál Kobyla na Zadově i několik menších vleků. Na své si na Šumavě přijdou také běžkaři.

Na Vysočině bude o víkendu v provozu šest sjezdovek. K prodloužení sezony jim pomohlo ochlazení a sněhová nadílka zkraje týdne. Stále se lyžuje na Šacberku u Jihlavy a na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. V dalších skiareálech vleky ve všedních dnech stály, správci je znovu spustí koncem týdne. Většina areálů nabízí levnější jízdné, a to i o pětinu.

Dostatek sněhu stále hlásí Beskydy i Jeseníky, lyžovat se tam bude minimálně do Velikonoc. Zájem lidí ale prudce opadá, nepřilákal je ani nový sníh, který napadl. Některá střediska už proto přes týden vleky zastavila, o víkendu se však znovu rozjedou.

Stejná situace je ve Zlínském kraji. Podmínky vylepšil nový přírodní sníh, zájem lyžařů je ale s příchodem jara stále menší. Areály chtějí podobně jako jinde ukončit provoz o Velikonocích. Na Vsetínsku mohou stále do stop vyrazit vyznavači běžek.

Ve středních Čechách bude ještě o víkendu otevřena většina zimních areálů. Uzavřeno bude jen středisko v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice na Příbramsku, které je odkázáno na přírodní sníh.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

osm + ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Harrachov je půvabné městečko ležící v západním cípu Krkonoš v širokém údolí řeky Mumlavy ze všech stran obklopeno horami. Původní ves Dorfl založena v 17. století a začá...
Lyžování ve výškách: 650 - 1022 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %