Reklama

27.12.2012
obrázek

Lyžařské areály jsou většinou v provozu, pomáhá technický sníh

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 27. prosince (ČTK) - Většina lyžařských areálů na českých horách je i přes teplé počasí v provozu. Sjezdovky oblevu přestály, vlekařům vydatně pomáhá technický sníh. Lidé, kteří na lyže i v teplejším počasí vyrazí, se mohou těšit na kratší fronty u turniketů, než bývá obvyklé. Hlavní nápor lyžařů vlekaři očekávají až o víkendu.

reklama

V Krušných horách leží na sjezdovkách od 20 do 50 centimetrů přírodního a technického sněhu. Klínovec hlásí půl metru, v provozu je deset sjezdovek. V okolí Božího Daru se lyžuje i v areálu Boží Dar - Neklid, v Novaku i v německém Fichtelbergu. Vleky jsou v provozu také v areálu Bouřňák na Teplicku, v Telnici na Ústecku nebo v areálu Klíny.

Krkonoše zatím nabízí také převážně technický sníh. Ve ski resortu Černá hora - Pec na sjezdovkách leží 20 až 50 centimetrů. Kolem půl metru sněhu je v Harrachově, podobně je na tom i nedaleká Rokytnice nad Jizerou, kde je od úterý v provozu i nejdelší lanovka na Lysou horu.

V Jizerských horách sice podmínky nejsou ideální, sníh je mokrý, ale v noci by teploty měly klesat výrazně pod bod mrazu, což umožní pustit sněžná děla. Většina středisek je v provozu. Lyžuje se v Bedřichově na Tanvaldském Špičáku a Severáku, na Ještědu zůstává mimo provoz už jen nejnáročnější svah Slalomák.

Kvalitní lyžařské podmínky hlásí lyžařský areál Říčky v Orlických horách. Na sjezdových tratích je 65 až 80 centimetrů technického sněhu. Podobně na tom je i Ski park Červená Voda, na lyžaře tam čeká 40 až 70 centimetrů technického sněhu.

S poměrně dobrým lyžováním mohou počítat lidé v Jeseníkách. Na svazích je průměrně přes půl metru sněhu, především toho technického. Nelyžuje se na Ovčárně, která leží v národní přírodní rezervaci a nemůže spoléhat na technický sníh.

Také ve většině areálů na Vysočině se lyžuje. Leží tam od 40 do 70 centimetrů sněhu, areál na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě dokonce hlásí téměř metr. Mimo provoz jsou zatím areály Svatá Anna v Chotěboři nebo v Brtnici u Jihlavy.

Vleky jezdí navzdory oblevě i na Šumavě. Na Špičáku mohou lyžaři využít všechny tratě, nová vrstva vlhkého sněhu napadla i na Zadově, Churáňově a Kvildě.

Dobré lyžařské podmínky hlásí Zlínský kraj, horší je to v Beskydech, kde je v provozu jen několik středisek. Vleky fungují především v údolích, kde mají k dispozici sněžná děla. Slušně se dá lyžovat například v Bílé nebo Mostech u Jablunkova.

V provozu je i většina středočeských areálů, návštěvnost je ale slabá.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + dva = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Vesnička Les Diablerets leží pod průsmykem Col du Pillon, který je jazykovou hranicí oddělující germanofonní Gstaad od frankofonních areálů Les Diablerets/Villars/Gryon a...
Lyžování ve výškách: 1350 - 3000 m.n.m
Délka sjezdovek: 25 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %12 %40 %