Reklama

12.01.2012
obrázek

Lyžařské podmínky na českých horách jsou většinou velmi dobré

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 12. ledna (ČTK) - Na českých horách panují v těchto dnech většinou ideální lyžařské podmínky. O víkendu proto mnohá střediska očekávají nápor lidí. Některé níže položené areály přesto zatím nezahájily provoz, o víkendu by se však mělo ochladit a provozovatelé proto plánují zapnout sněžná děla, zjistila ČTK.

reklama

Na sjezdových tratích v Královéhradeckém kraji leží až 160 centimetrů sněhu, o víkendu by měl podle meteorologů připadnout další, upraveny jsou také trasy pro běžkaře v okolí lyžařských areálů. Podobné podmínky jsou také v Libereckém kraji, například v krkonošské Rokytnici nad Jizerou je okolo 120 centimetrů sněhu a sjezdovkám neublížily ani teploty nad nulou. V plném provozu jsou i horské lyžařské areály v Pardubickém kraji.

Výborné podmínky čekají o víkendu na lyžaře v největších krušnohorských skiareálech, kde například na Klínovci leží až jeden metr sněhu. Kolem půl metru je na Neklidu i v Božím Daru a bublavské středisko, které je nejníže položené, hlásí kolem 30 centimetrů. Sníh je převážně mokrý nebo vlhký a sjezdovky jsou velmi dobře upravené.

Ideální podmínky hlásí sjezdovky v jižních Čechách a Zlínském kraji, také v Beskydech jsou v provozu téměř všechny lyžařské areály. Zavřeny zůstávají jen některé níže položené. Na horách je ale dostatek sněhu. V Plzeňském kraji budou lyžaři spokojení zejména v šumavských areálech ve vyšších nadmořských výškách. Dobře připravené jsou tam i běžecké stopy. Některé menší vleky v kraji se přesto kvůli nedostatku sněhu dosud nerozjely, týká se to třeba sjezdovek v Hojsově Stráži.

Teplé počasí přineslo oblevu do Jeseníků, na horách leží ale stále téměř 1,5 metru sněhu. Provozovatelé středisek navíc doufají, že se situace zlepší o víkendu, kdy má znovu mrznout. Počasí ale postihuje areály v nižších polohách. Některé z nich jsou stále mimo provoz.

Víkend vyhlížejí také v Ústeckém kraji, kde teplé počasí uplynulého týdne lyžování příliš nepřálo. Někde museli omezit provoz a návštěvníky lákat na dětské jízdné. Špatná situace je zatím i na Vysočině, kde jsou otevřeny tři sjezdovky na Žďársku, jinak se lyžuje jen na Šacberku u Jihlavy. Správci sjezdovek počítají s tím, že se jim díky ohlašovaným mrazům podaří v nejbližších dnech spustit sněžná děla. V příštím týdnu by se pak mohly rozjet například i vleky v Dalečíně a ve Svratce na Žďársku a na Čeřínku u Jihlavy.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Flaine je hlavní středisko oblasti Grand Massif, která leží v severních Savojských Alpách mezi Chamonix a Ženevou. Grand Massif je rozčleněn na 4 hlavní ubytovací oblasti...
Lyžování ve výškách: 800 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 265 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %19 %72 %9 %