Reklama

01.05.2012
obrázek

Na Horních Mísečkách dnes skončila sezona, dorazilo na 400 lyžařů

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Horní Mísečky (Trutnovsko) 1. května (ČTK) - Na Horních Mísečkách na Trutnovsku dnes odpoledne skončila jako v posledním areálu v České republice lyžařská sezona.

reklama

Horní Mísečky (Trutnovsko) 1. května (ČTK) - Na Horních Mísečkách na Trutnovsku dnes odpoledne skončila jako v posledním areálu v České republice lyžařská sezona. V teplém a slunečném počasí dorazilo na svah zhruba 400 lyžařů, řekl ČTK Zdeněk Spilka z areálu.

"Ty podmínky byly skutečně už hodně letní, v noci tu byla bouřka a pršelo, sjezdovky byly upravené již jen v polovičním profilu a během dne po sjezdovkách doslova tekla voda, takže lyžaři museli trochu kličkovat, ale díky počasí si to užívali," řekl Spilka. Lyžaře kromě slunečného počasí, díky kterému teploty vyšplhaly na zhruba 25 stupňů Celsia, nalákala také možnost lyžovat na Mísečkách zadarmo, bezplatné bylo dnes i parkoviště.

Vlekaři z Míseček také skončili s úpravou běžeckých tratí v okolí areálu, kde se rovněž objevila vytátá místa. "Kdo si chce ještě užít na běžkách, může vyrazit na hřebeny, kde je stále kolem metru sněhu," řekl Spilka. Podle údajů horské služby je na hřebenech zhruba 80 centimetrů sněhu, v lavinových katastech platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

Vlekaři v Krkonoších začali se zasněžováním sjezdovek vloni 11. listopadu, první úseky sjezdovek se pro lyžaře otevřely v Krkonoších 27. listopadu, kdy bylo možné lyžovat na vrcholu Černé hory u Janských Lázní a na Horních Mísečkách. "Zájem o lyžování i celá sezona nebyla nijak mimořádná a je srovnatelná s loňským rokem. Dalo by se však říci, že se po letech vracejí domácí lyžaři," řekl Spilka.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Lodicka24
škoda,že lyžařské areály v ČR končí tak brzo
2.5.2012
Zobrazit celý komentář

Sníh je,a já bych klidně ještě jezdila. Češi mají hold prostě radši léto :)

Přidat nový komentář k článku

deset - pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas


Engelberg neboli "Andělská hora" je jedním z míst, kde se psala lyžařská historie. První lanovka byla v tomto městečku, které leží nad Luzernem, uvedena do provozu ji...
Lyžování ve výškách: 1050 - 3020 m.n.m
Délka sjezdovek: 82 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %57 %10 %