Reklama

06.12.2012

Na Slovensku o víkendu začne lyžařská sezona, později než loni

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bratislava 6. prosince (ČTK) - Na Slovensku o nadcházejícím víkendu začne lyžařská sezona. Sjezdovky pro nedočkavé lyžaře otevřou největší střediska zimních sportů.

reklama

Oproti loňsku zahájí provoz později.

Start lyžařské sezony ohlásily na sobotu centra zimních sportů na Štrbském Plesu ve Vysokých Tatrách a v Jasné pod Chopkem v Nízkých Tatrách. Přidá se také lyžařský areál Roháče v Západních Tatrách nebo Donovaly na středním Slovensku.

V porovnání s minulým rokem, kdy se na Slovensku lyžovalo už v druhé polovině listopadu, lyžařská sezona letos začne později. Důvodem je teplé počasí, které v zemi pod Tatrami vládlo do konce minulého měsíce. Až následné ochlazení umožnilo provozovatelům vleků a lanovek nasadit sněhová děla a připravit sjezdovky pro návštěvníky.

Na začátku sezony budou mít lyžaři k dispozici zpravidla jen omezený počet tratí a vleků, v provozu totiž většinou nebudou celá střediska. Například na Donovalech provozovatelé spustí jeden vlek a jednu lanovku a otevřou dvě sjezdovky.

Do Vánoc platí v lyžařských areálech předsezonní ceny. Velké lyžařské areály na Slovensku ceny skipasů mírně zvýšily. Zdražení odůvodnily rozsáhlými investicemi do infrastruktury. Například v Jasné přijde v hlavní sezoně denní lístek na vleky pro dospělé na 33 eur (830 korun), šestidenní skipas stojí 178 eur (téměř 4500 Kč). V středisku Roháče zaplatí lyžaři za jednodenní permanentku 21 eur (530 korun).

Také v Česku se rozbíhá lyžařská sezona. Ode dneška lze lyžovat na Černé hoře v Krkonoších, další areály otevřou část svých sjezdovek v příštích dnech.

boa šeb

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

osm - ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Les Arcs je střediskem známým především sjezdovkou pro rychlostní lyžování. Nachází se uprostřed oblasti Haute Tarentaise v údolí mezi Aiguille Rouge (3.226 m) a Aiguill...
Lyžování ve výškách: 1200 - 3226 m.n.m
Délka sjezdovek: 425 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %39 %39 %22 %