Reklama

25.11.2011
obrázek

Na Slovensku se rozbíhá lyžařská sezona, přírodní sníh chybí

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bratislava 25. listopadu (ČTK) - Slovenská lyžařská střediska rozbíhají sezonu. Jako první ohlásil otevření sjezdovek areál Roháče v Západních Tatrách, o víkendu se přidají středoslovenské Donovaly. Střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách, která obvykle spouštějí vleky a lanovky mezi prvními, tak plánují učinit nejdříve příští týden.

reklama

Související

V Roháčích je 30 centimetrů umělého sněhu a lyžaři mají zatím k dispozici 400 metrů dlouhou sjezdovku. V Donovalech bude v části Záhradiště v provozu jeden vlek a lanovka.

Další střediska zahájení sezony chystají. Přípravy ale komplikuje chybějící přírodní sníh a ve vyšších polohách i inverzní počasí, které často neumožňuje plné nasazení sněhových děl. Největší slovenské centrum zimních sportů v Jasné pod Chopkem v Nízkých Tatrách plánuje otevřít příští pátek.

Nabídka lyžařského vyžití na Slovensku se v nadcházející sezoně rozšíří. Například ve Vysokých Tatrách vlekaři dokončili novou osmimístnou sedačkovou lanovku. Za permanentky si lyžaři oproti minulé sezoně připlatí zhruba pět až deset procent. Do Vánoc se ale bude lyžovat za předsezonní nižší ceny.

V Česku si nedočkaví lyžaři mohli prověřit své lyžařské umění už o minulém víkendu v Jeseníkách, kdy se rozjel první vlek v Branné na Šumpersku.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + sedm = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Sulden - Solda leží na konci jihotyrolského údolí Suldental pod nejvyšší horou oblasti Ortlerem (3.905 m). Středisko se nachází poblíž trojmezí Itálie, Rakouska a Švýcars...
Lyžování ve výškách: 1900 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 43 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %23 %37 %