Reklama

06.12.2012
obrázek

O víkendu se začnou otevírat lyžařské areály

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha - Chladné počasí posledních dnů přeje zasněžování sjezdovek a tak nejznámější česká lyžařská střediska zahájí sezónu již teď o víkendu.

reklama

Lanovky a vleky se rozjedou například v Krkonoších v Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově Mlýně, na jihu Čech na Lipně, na šumavském Špičáku a na Klínovci v Krušných horách. Na krkonošské Černé hoře otevřeli sjezdovku Anděl a horní úsek sjezdovky Černohorská již dnes.

Již v pátek pak bude zahájen provoz na malém hanku ve Svatém Petru a Horních Mísečkách, sezona začne také v Deštném a Říčkách v Orlických horách. Na sobotu se předpokládá otevření středisek v Peci pod Sněžkou, kde bude v provozu lyžařský vlek Javor.

Na jihu Čech se ode dneška jezdí na Kvildě na Prachaticku, v pátek pustí vleky rakouské straně Šumavy v lyžařském areálu Hochficht. V sobotu mohou lyžaři přijet do středisek na Zadově a ve skiareálu Lipno.

V západočeské části Šumavy v pátek otevírají svahy na Špičáku, areály Nad Nádražím a Weissova louka. Na Přimdě v Českém lese sezonu zahájili již minulý víkend, mimo provoz je zatím areál v Kašperských Horách a sjezdovka v Kocourově nedaleko Klatov.

V Karlovarském kraji se o víkendu rozjedou lanovky v pátek na Klínovci a v sobotu v areálu Boží dar. Dostatek sněhu pro spuštění vleků je také v Bublavě. Na Ústecku budou od soboty v provozu sjezdovky na Bouřňáku u Teplic, na Jedlové na Děčínsku a v Zadní Telnici. Zasněžování pokračuje v areálu Klíny, tady ale asi otevřou až v příštím týdnu.

Rejdice v Jizerských horách budou v provozu v pátek od rána, o víkendu mohou lyžaři vyjet také na Severák, do Desné na Černou Říčku a jednu sjezdovku pustí i Ještěd. Velká střediska jako Rokytnice a Harrachov sezónu zahájí až příští týden. V Dolní Moravě na Orlickoústecku spustí o víkendu asi 600 metrů sjezdovky v areálu Sněžník, v sobotu se bude jezdit v Červené Vodě. Ještě týden počkají s otevřením v Čenkovicích.

V sobotu by se mělo začít lyžovat v Chotouni u Prahy, v Monínci a na Šibeničním vrchu by dostatek sněhu mohl být příští týden ve středu. I na Vysočině většina areálů počítá s otevřením až příští týden, jedině na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí by mohli vlek pustit již tento, ale rozhodnutí zatím nepadlo.

V Jeseníkách by se první vlek měl rozjet již v pátek v Branné na Šumpersku. V sobotu bude v provozu sjezdovka Večerník v Koutech nad Desnou dlouhá 400 metrů, příští víkend už otevřou celý areál. V Petříkově na Šumpersku se začne jezdit příští pátek. Zhruba sedm až deset centimetrů přírodního sněhu leží na Červenohorském sedle a na Ovčárně. Umělé zasněžování zde nemají a zatím se tu nedá vyjet ani na běžky.

V Beskydech se tento víkend vleky ještě nerozjedou. Výjimkou je areál v Mezivodí, který v neděli otevře sjezdovku dlouhou 400 metrů. V Bílé na Frýdecko-Místecku by chtěli spustit provoz v pondělí na jižní sjezdovce. Pokud počasí vydrží, ve středu by se měla rozjet jižní sjezdovka. Úplné zahájení sezóny zde plánují na 15. prosince, příští týden by večerním lyžováním chtěli začít v Mostech u Jablunkova.

Ve Zlínském kraji zvažují puštění vleků v Karolince na Vsetínsku a ve Stupavě na Slovácku. Kohútka, Troják a Razula by mohly otevřít 15. prosince. Horší je to na Pustevnách, kde kvůli slabému mrazu a větru otevřou asi až víkend před Vánocemi.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři + ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě, leží na náhorní plošině nad Jáchymovem ve výšce 1.028 m.n.m. V r. 517 se ve zdejších drsných končinách začalo t...
Lyžování ve výškách: 850 - 1099 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
40 %40 %40 %20 %