Reklama

15.09.2013
obrázek

Pitztal jako první ledovec o víkendu zahájil po letní pauze lyžařskou sezónu 2013/14.

Skinet.cz
Tuto sobotu se na Pitztalu po letní pauze opět začalo lyžovat. Aktuálně je v Alpách otevřeno už 7 lyžařských středisek.

reklama

Na začátku budou na ledovci v rakouském Pitztalu otevřeny jen sjezdovky vedoucí z nejvyššího bodu střediska (Hinterer Brunnenkogel - 3.440 m.n.m.) do mezistanice Pitz Panoramabahn ve výšce 3.020 m.n.m.

V závislosti na počasí se budou postupně otevírat i další tratě. Nicméně zasněžení střediska nebude tolik záviset na počasí jako v minulosti. Opět se bude plně využívat zařízení na výrobu sněhu od izraelské firmy IDE. Jeho největší výhodou je výroba sněhu při jakékoliv teplotě - tedy i při teplotách nad nulou. Ovšem během týdne by mělo napadnout přes 30 cm nového sněhu. Společně s "hromadou", kterou si vlekaři vytvořili na jaře, by to mohlo stačit na zprovoznění dalších sjezdovek.

Díky chladnému počasí se během nadcházejícího víkendu 21. a 22. září chystají otevřít i další dva ledovce: Kaunertala Stubai. O týden později pak pustí vleky na ledovcích v Soldenu.

Bližší detaily o provozu v jednotlivých střediscích naleznete v našem sněhovém zpravodajství. Kromě informací o počtu otevřených vleků a sjezdovek využijte i předpověď počasí a sněžení na 9 dní.

Závěrem ještě dnešní pohled na sjezdovky v dolní části areálu Pitztal - zatím beze sněhu, ale rolby usilovně rozhrabávají jarní zásoby sněhu (foto z webkamery).
Klikněte pro zvětšení


(připraveno s využitím informací z internetových stránek středisek)


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest + devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Golm leží v západním Rakousku ve spolkové zemi Vorarlberg. Toto středisko vzdálené pouhých 10 km od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem je vstupní branou do lyžařské...
Lyžování ve výškách: 650 - 2120 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %52 %4 %