Reklama

28.09.2012
obrázek

Pitztal, Kaunertal a Kaprun odkládají začátek sezóny minimálně o týden.

Skinet.cz
Počasí lyžařům letos zatím příliš nepřeje, začátek podzimní lyžařské sezóny je tak pomalejší než loni.

reklama

Kvůli nedostatku sněhu se začne lyžovat na třech rakouských ledovcích později než bylo plánováno. V provozu tak zůstávají v Rakousku jen 4 areály: Stubai, Hintertux, Molltal a Solden.

Na všech otevřených rakouských ledovcích je ale počet sjízdných tratí relativně skromný. Na stubaiském ledovci se jezdí jen v nejvyšším "patře" nad stanicí Eisgrat - otevřeny jsou 3 sjezdovky. Na Hintertuxu můžete sice sjet až do stanice Fernerhaus, ale nejlepší je lyžování jen na horních sjezdovkách mezi Gefrorene Wand a Olpererem. O mnoho lépe na tom není ani Molltal - opět otevřeno jen "horní patro" - tj. de facto jedna sjezdovka pod vrcholem Scharecku. Podobně je na tom Solden - pro lyžaře otevřena opět jedna sjezdovka na ledovci Rettenbach.

Podzimní lyžování v Söldenu

O něco lepší je to v jiných zemích. Passo Stelvio hlásí 20 km otevřených tratí, Saas - Fee 25 km a Zermatt 18 km.

Samozřejmě ani v těchto střediscích se zatím nelze vydat na nějaké "lyžařské safari". Obvykle jsou otevřeny 2-3 vleky. Nicméně tato tři střediska těží z vyšší nadmořské výšky než rakouské ledovce a teď na podzim se "každý metr počítá". O víkendu (zítra) by se navíc ještě měl otevřít ledovec pod Grande Motte v Tignes, kde se také lyžuje ve výškách nad 3.000 m.n.m.

Další areály (např. italský Val Senales / Schnalstal, švýcarský Engelberg - Titlis) plánují podobně jako tři rakouské ledovce start na příští víkend.
Ovšem předpověď počasí tomu zatím nedává mnoho šancí. Na celý příští týden nejsou hlášeny žádné výrazné srážky a mělo by zůstat i relativně teplo. Ale snad mají alespoň pravdu meteorologové, kteří předvídají tuhou zimu způsobenou rekordním táním v Arktidě.

Aktuální informace o provozu v jednotlivých střediscích naleznete v našem sněhovém zpravodajství.


Klikněte pro zvětšení
Ranní Pitztal - hodně slunce, bohužel málo sněhu...


Klikněte pro zvětšení
Naopak zasněžené sjezdovky nad Passo Stelvio...


Klikněte pro zvětšení
..a to samé ze Soldenu.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - devět = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %