Reklama

21.09.2013
obrázek

Podzimní lyžařská sezóna dnes začala na dalších čtyřech ledovcích.

Skinet.cz
Čtyři ledovce ohlásily obnovení provozu po letní pauze. Vleky se rozjely na třech místech v Rakousku - v Kaunertalu, Soldenu a na Stubai, v Itálii v areálu Val Senales.

reklama

Dosavadní sněžení sice nebylo příliš vydatné, ovšem na obnovení sněhové pokrývky ledovců stačilo. V Soldenu, na ledovci Stubai, v Kaunertalu a ve Val Senales / Schnalstal tak po letní pauze zase zapnou vleky.
Začátek sezóny je ale ve všech střediscích velmi skromný - délka otevřených sjezdovek se počítá v jednotkách kilometrů.

V Soldenu se rozjede dolní i horní úsek kabinky Schwarze Schneidbahn na ledovci Rettenbach. Lyžovat se ale bude jen v horní polovině. Ve středisku Stubai budou pro lyžaře připravené jen dvě sjezdovky na ledovci Eisjochferner nad stanicí Eisgrat a krátká sjezdovka na ledovci Windachferner. Ostatní vleky a sjezdovky půjdou do provozu podle aktuálních podmínek. V Kaunertalu jedou jen kotvy v horní části střediska, ve Val Senales je to podobné.

Další ledovce zatím otevření neplánují. Na Kaprunu se začne lyžovat až v říjnu, rovněž francouzská ledovcová střediska Les 2 Alpes a Tignes zatím "spí".

Aktuální informace o stavu sněhu a předpověd počasí a sněžení naleznete v našem sněhovém zpravodajství.


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Plose - Brixen leží v širokém údolí Eisacktal, které vede na jih od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu. Po cca. 40 km jízdy z Brenneru dojedete do města Brixen, v jeh...
Lyžování ve výškách: 1067 - 2505 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %48 %7 %