Reklama

08.03.2018
obrázek

Report - Sillian 17.2.2018

www.zimni-alpy.cz
Středisko Sillian na rakousko-italské hranici navštívil náš pravidelný testovací jezdec pan Petr Korecký. Jak se mu zde líbilo si přečtěte v jeho reportu.

reklama

Koncem února jsem navštívil středisko Sillian, které je pro mnoho českých milovníků hor a lyžování skoro neznámé.

Sillian leží nedaleko od rakousko-italské hranice a přibližně 30 minut jízdy od rakouského Lienzu. Přesto, že středisko není velké z pohledu lyžaře je určitě více než zajímavé.

Určitou " výhodou" je poloha střediska. V jeho nedalekém okolí se nachází mnoho velkých a vyhlášených středisek a tak je Sillian tak trochu ve stínu známých a rušnějších areálů. Pro Sillian je to spíše nevýhoda, ale pro milovníky prázdných svahů se jedná o lyžařský ráj.

Klikněte pro zvětšení
Středisko jsem navštívil v sobotu a ještě v termínu prázdnin a masopustu, kdy bývá ve většině areálů dost těsno. Sillian je jiný a na sjezdovkách skoro nikdo nebyl. Je pravda, že počasí nebylo ten den na jedničku, ale o prázdninovém víkendu bych čekal mnohem více lyžařů.

Dalším esem, kterým se středisko může chlubit, je sjezdovka s 1400 metrovým převýšením a délkou 11km a to je i v Alpách opravdu skvělý parametr.

Zmíněné převýšení si lyžaři užijí na červené sjezdovce č.1. Sjezdovka je velmi zajímavá a nejedná se jen o úzskou lesní cestu. Sklon trati je červený a místy velmi hravý. Rozhodně doporučuji využít ranního manžestru a sjezdovku si užít ráno, kdy je skvěle upravené. V odpoledních hodinách potom slouží jako návratová trať k parkovišti a již není v tak skvělé kondici.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Sillian ale není jen jedna dlouhá sjezdovka. V horním patře areálu se rozprostírá bezlesná pláň s červeno-morými sjezdovkami. Ocení je jak zkušený lyžař, ale také méně zdatní, či začátečníci. Tratě jsou velmi přehledné a různě se mezi sebou proplétají. Je tedy možné ke každé jízdě využít jinou sjezdovku, nebo spíše využít ji jinak.

Zkušeným lyžařům by neměla uniknout sjezdovka č.6. Jedná se o parádní sjezd, který je místy okořeněn nějakou teréní nerovností a sjezdovka je tak opravdu velmi zábavná a hravá.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Středisko nabízí jednu kabinovou lanovku, která vyveze lyžaře z vesnice Sillian za 13 minut přímo do centra dění. Dále jsou k dispozici 3 sedačkové lanovky a lyžařský vlek.

Na alpské poměry by se zdálo, že je to spíše málo, ale naopak. Ani jednou se nám nepovedlo potkat u lanovky frontu a lyžařů bylo minimum i na sjezdovkách a to činilo z hezkého lyžování opravdu parádní zážitek, který bych o prázdninové sobotě nečekal.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Rád bych také pochválil skvělou restauraci Thurntaler Rast. Její příjemná obsluha v kobinaci se skvělým jídlem a nádhernými výhledy byla příjemným odpočinkem po vydařeném lyžování.

Ze Sillianu jsem si přivezl nečekaný lyžařský zážitek a rozhodně bych toto středisko doporučil všem, kteří alespoň pojednou kolem do jednoho ze známých italských areálů. Jediné co na první pohled může odradit je vyšší cena skipasu, ale v této oblasti jsou i ostatní střediska lehce nad cenovým průměrem. Nicméně za svých 46.50 Euro na den si zde užijete poloprázdné sjezdovky i o víkendu. Sillianu dávám školní jedničku a za jednodenní skipas posílám poděkování do S-Guide.

Skol.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Testovací jezdec Petr Korecký.

Panu Koreckému moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Sillian ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE
Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Středisko Alpe d'Huez vzdálené 60 km od Grenoblu a 180 km od Lyonu těží ze svého výhodného umístění v jižní části severních Alp. Díky své poloze na jižně orientovaném vys...
Lyžování ve výškách: 1120 - 3330 m.n.m
Délka sjezdovek: 250 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %42 %32 %27 %