Reklama

09.02.2011

S jarními prázdninami přibylo v horách v Libereckém kraji úrazů

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Harrachov (Semilsko) 9. února (ČTK) - S jarními prázdninami přibylo v horských střediscích v Libereckém kraji vážných úrazů. Naposledy dnes před polednem vyjížděla záchranná služba pro 15letou snowboardistku do Harrachova, kde si při pádu na sjezdovce poranila záda. Po nedávném oteplení a následném ochlazení jsou povrchy sjezdových tratí v Jizerských horách a Krkonoších tvrdé a rychlé, lyžaři by proto měli zpomalit a nehazardovat, řekl dnes ČTK náčelník horské služby v Krkonoších Adolf Klepš.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Zraněné děvče v Harrachově putovalo do Jilemnické nemocnice, přestože mělo přilbu. "K poranění hlavy díky tomu nedošlo, dopadla ovšem na záda a vše nasvědčovalo vážnému poranění páteře," uvedl Klepš. Záchranáři dívku ošetřili a zafixovali do tzv. vakuové matrace a předali ji zdravotníkům.

V západních Krkonoších to není první podobný úraz v posledních dnech. V sobotu se vážně zranila v Benecku desetiletá školačka a vrtulník ji s podezřením na poranění páteře dopravil do nemocnice v Hradci Králové. V neděli zas letěl vrtulník do Jablonce nad Jizerou, kde sedmiletého chlapce srazil jiný lyžař. "Chlapec vlétl do ochranné sítě a byl v bezvědomí. S poraněním hlavy ho záchranáři převezli na traumatologii do Liberce," řekla ČTK mluvčí libereckých záchranářů Lenka Markovičová.

Podle Klepše v horách přibylo v souvislosti s jarními prázdninami návštěvníků, a tím roste i počet úrazů. "Lyžaři a snowboardisté by především neměli přeceňovat své schopnosti a jezdit mimo jiné i s ohledem na ostatní uživatele sjezdových tratí," zdůraznil.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest + nula = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Unikátní francouzské i světové středisko lyžování, které za své postavení vděčí především rozsáhlé lyžařské oblasti rozkládající se na 10 000 ha plochy - nejvyšší tratě l...
Lyžování ve výškách: 1250 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %36 %40 %24 %