Reklama

10.11.2017

Sněhové zpravodajství 10.11.2017

www.zimni-alpy.cz
Podmínky v Alpách jsou na tuto roční dobu výborné. Obzvlášť ledovcová střediska mají velké množství čerstvého sněhu, další sněžení se očekává o víkendu. Středisko Lech předpokládá přes metr sněhu.

reklama

Rakouské AlpyMnoho středisek rakouských Alp ležících na ledovcích má obří dávku čerstvého sněhu. Sölden (dle sněhového zpravodajství 180cm) má přes 60 cm čerstvého sněhu a Hintertux (75/105cm) nabízí 17 z 20 lanovek v provozu na 39 km čerstvě nasněžených sjezdovek.

Zamračená obloha napovídá, že i v nadcházejících dnech bude sněžit. Nejvíce připadne v neděli kolem 10 cm, od úterka by se mohlo začít objevovat sluníčko.

Francouzské AlpyPodmínky ve středisku Tignes (dle sněhového zpravodajství 10/40cm) se i nadále zlepšují díky sněžení z uplynulých dnů, lyžování je stále omezeno na dvě sjezdovky na ledovci Grande Motte. Lehké sněžení se očekává i v nadcházejících dnech, než se začátkem příštího týdne objeví sluníčko.

Švýcarské AlpyŠvýcarské Alpy hlásí excelentní podmínky díky sněžení ze začátku týdne, většina středisek hlásí výjimečnou sněhovou nadílku na tuto roční dobu. Engelberg (dle sněhového zpravodajství 140cm) má opravdu velkou vrstvu sněhu. Pontresina (30/40cm) rozšířila aktuálně otevřená střediska. Andermatt (10/110cm) počítá s otevřením pouze o víkendech, začne se 11.11., pokud to podmínky dovolí. Švýcarské Alpy mohou o víkendu očekávat další vlnu sněžení, zvláště v neděli a v pondělí. Od úterka se začne objevovat sluníčko.

Italské AlpyItalské Alpy hlásí výborné sněhové podmínky, Val Senales (dle sněhového zpravodajství 20/110cm) mělo jasnou oblohu a skvělé podmínky pro lyžování na tuto roční dobu, zatímco Cervinia (10/110cm) měla oblačno, ale i zde vládly krásné podmínky pro lyžování a snowboarding. O víkendu se očekává lehké sněžení, ve středisku Cervinia připadne nejvíce.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + tři = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Bormio je starobylé město pod jižní stranou průsmyku Passo Stelvio (2.757 m) a tvořilo tak důležitou zastávku na císařské cestě ze severu (Rakousko-Uhersko) na jih (Lomba...
Lyžování ve výškách: 1225 - 3012 m.n.m
Délka sjezdovek: 110 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %21 %67 %12 %