Reklama

13.12.2016
obrázek

Sněhové zpravodajství 12.12.2016

www.Zimni-Alpy.cz
Rakouské Alpy mají v pondělí 12.12. zataženo a místy připadl čerstvý sníh. Tento týden nebude pro francouzské Alpy žádná velká změna. Tmavé mraky zakryly v pondělí 12.12. italské Alpy.

reklama

Rakouské Alpy

Zamračená obloha přinesla místy čerstvý sníh pro rakouské Alpy. Dle sněhového zpravodajství je sníh většinou umělý, avšak místy mezi upravenými svahy přibývá čerstvý sníh, takže hory vypadají více zimě.

Středisko Axamer Lizum (10/20cm) zahájilo svou sezónu. V provozu byly v pondělí pouze 2 z 10 lanovek, avšak doufají, že sněhové zpravodajství přinese hlášení o čerstvém sněhu a bude možné otvírat další spojení. Ski Welt zažilo dnes také zamračený den, na vyšších svazích připadlo trochu čerstvého sněhu.

Dle sněhového zpravodajství bude zbytek týdne v rakouských Alpách převážně slunečný, teploty budou mezi bodem mrazu a 5oC. V polovině týdne se místy vyskytnou srážky, např. Zell am See (10/30cm).

Francouzské Alpy

Pondělí 12.12. bylo pro francouzské Alpy dalším nádherným slunečným dnem. Mnoho středisko otevřelo o víkendu, včetně La Plagne (15/95cm), La Rosiere (10/70cm), Les Menuires (15/80cm) a Les Orres (50/50cm), podmínky pro lyžování na sjezdovkách jsou ve většině středisek velmi dobré. Některá střediska nemají dostatečnou zasněžovací kapacitu, proto se jejich otevření trochu opozdí, např. Chamrousse. Jedny z nejlepších podmínek pro lyžování lze stále nalézt v jižní části Alp: Montgenevre (70/180cm) a Serre Chevalier (0/115cm) nabízí velmi dobré lyžování.

Švýcarské Alpy

Vysoká oblačnost a mírný vítr ovládl švýcarské Alpy v pondělí 12.12. Dle sněhového zpravodajstvízůstává počasí za poslední týdny stabilní, v některých střediscích nenapadl žádný nový sníh. Zermatt (105cm) a Saas Fee (10/120cm) nabízí nejlepší podmínky pro lyžování s přístupem do vysokých poloh. Firm a silný vítr ovlivnil ráno v oblasti Matterhorn.

V jiných částech inverzní oblačnost spolu s vysokým tlakem zaplnila údolí oblaky, avšak vrcholy hor zůstaly zalité sluncem. Dle sněhového zpravodajství by mělo postupně začít sněžit, avšak ne dříve než začátkem příštího týdne.

Italské Alpy

Tmavé srážkové mraky pokryly italské Alpy v pondělí 12.12. Vzhledem k tomu, že v celé oblasti Alp nedošlo k výraznější změně počasí, je lyžování možné stále na sjezdovkách. Střediska na severozápadě kolem Sella Ronda jsou v současnosti v provozu a nabízí skvělé lyžování na umělém sněhu. Kronplatz (20/40cm) vypadá výborně s 28 lanovkami v provozu a dobré upravenými svahy. Směrem k hranici s francouzskými Alpami, v údolí Aosta, nabízí středisko Courmayeur (10/80cm) dobré podmínky pro lyžování, avšak čerstvý sníh je tu velmi potřeba. Oblast Matterhorn a otevření jejích středisek ovlivnil dnes silný vítr. Týká se to i střediska Cervinia (30/160cm).

Dle sněhového zpravodajství je předpovídáno sněžení. Bohužel nebude to ihned, na nadcházející dny je ještě předpovídáno slunečno a sucho.

Německé Alpy

Německé Alpy nemají v současnosti žádné středisko v provozu. Feldburg (0cm) je uzavřené a čeká na čerstvý sníh.

Sněhové zpravodajství

Rakouské Alpy budou mít po období oblačnosti a sněhu po většinu týdne slunečno. Teploty se budou pohybovat mezi bodem mrazu a 5oC. Lyžování je možné na upravených sjezdovkách.

Švýcarské a francouzské Alpy budou mít po zbytek týdne většinou počasí beze změn. Dobrou zprávou je, že dle dlouhodobého sněhového zpravodajství je sníh na cestě. /b>Italské Alpy mají převážně oblačno. Stejně jako většina oblastí Alp bohužel v nejbližších pár dnech nepřipadne čerstvý sníh.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * jedna = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Risoul je střediskem položeným v samém srdci Vysokých Alp (Hautes Alpes) jižně od masivu Les Ecrins. Je vzdálený 50 km jižně od Brianconu. Celá oblast nazvaná "Bílým lese...
Lyžování ve výškách: 1650 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 108 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %58 %32 %9 %