Reklama

13.06.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 13.6.2017

www.zimni-alpy.cz
Rakousko nabízí skvělé lyžování na ledovcích Hintertux, Stubai, Kaprun a Dachstein. Ve Francii byl znovu otevřen ledovec ve Val d´Isere, lyžuje se i ve švýcarském Zermattu a v Passo Stelvio v Itálii.

reklama

Rakouské AlpyLyžařská oblast Dachstein (dle sněhového zpravodajství 330 cm) je ve skvělém stavu a přesto, že sněhová základna od minulého týdne klesla, stále je hlubší než tři metry.

Ledovec Hintertux (210 cm) nehlásí tolik sněhu jako Dachstein. Ovšem sněhu je dostatek a lyžaře láká 20 km upravených sjezdovek.

V Kaprunu (180 cm) byl začátek týdne oblačný, na ledovci Kitzsteinhorn bylo v provozu 7 lanovek, které umožňují přístup k pěti sjezdovkám.

Ledovec Stubai (180 cm) je také otevřen a stejně jako na Kaprunu je základní hloubka 180 cm. Středisko má v provozu 5 lanovek, které poskytují přístup k 6 km sjezdovek.

Ledovce Mölltal a Sölden plánují otevření na 15.června.

Lyžování na Pitztalu by mělo být k dispozici od 1.července.

Francouzské AlpyVal d´Isere (dle sněhového zpravodajství 0/80 cm) byl otevřen o víkendu pro letní sezonu. Víkend byl slunečný a stejný ráz počasí pokračuje i v začátku týdne.

Les Deux Alpes a Tignes plánují otevřít pro letní lyžování 24.června.

Švýcarské AlpyV pondělí 12.června se lyžovalo v Zermattu (dle sněhového zpravodajství 80 cm), sníh je v dobrém stavu a viditelnost skvělá.

Saas Fee plánuje otevřít pro letní lyžování 15.července.

Italské AlpyV současné době je možné lyžovat na Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 20/180 cm) a jízdní podmínky na horních svazích jsou velmi dobré.

Cervinia se otevře pro letní lyžařskou sezonu 28.června. Val Senales bude až do začátku července zavřený.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Civetta je lyžařský region ležící mezi skalními masívy Civetty (3.218 m) a Monte Pelma (3.168 m) v jižních Dolomitech, na půli cesty mezi Cortinou d Ampezzo a středisky S...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %53 %8 %