Reklama

16.06.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 16.6.2017

www.zimni-alpy.cz
V Rakousku byl znovu otevřen ledovec Mölltal a hlásí téměř 3 metry sněhu! Lyžování je vynikající. Ve Francii je v provozu Val d´Isere, ve Švýcarsku Zermatt. V Itálii se lyžuje v Passo Stelvio.

reklama

Rakouské AlpyV lyžařském areálu Dachstein od začátku týdne poklesla hloubka sněhové základny, ale lyžování je stále velmi dobré. Podobně ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 210 cm) v současné době nabízí krásné letní lyžování na svých 20 km upravených jsezdovek.

V Kaprunu (0/180 cm) bylo ve čtvrtek 15.června v provozu 7 lanovek, které umožnily přístup k pěti sjezdovkám. Na ledovci Stubai (0/150 cm) bylo ve čtvrtek převážně slunečno se skvělou viditelností, lyžovalo se na více než 6 km upravených sjezdovek.

Ledovec Mölltal (290 cm) je již také otevřen. V provozu jsou 3 lanovky a lyžuje se na třech tratích. Stav sjezdovek je velmi dobrý.

Bohužel se zdá, že středisko Sölden nebude pro lyžování otevřeno až do října.

Pitztal plánuje otevřít pro lyžování od 1.července.

Francouzské AlpyVal d´Isere (dle sněhového zpravodajství 0/90 cm) nabízí nyní skvělé lyžování na ledovci Pisaillas. Ve čtvrtek 15.června bylo zataženo, ale viditelnost se držela velmi dobrá. V dalších dnech se očekává jasnější obloha.

Les Deux Alpes a Tignes plánují otevřít pro letní lyžování 24.června.

Švýcarské AlpyZermatt (dle sněhového zpravodajství 80 cm) poskytuje v současné době velice dobré letní lyžování v ledovcovém areálu.

Saas Fee plánuje otevřít pro letní lyžování 15.července.

Italské AlpyLyžování je v současné době možné na Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 20/180 cm), podmínky zůstávají dobré.

Cervinia otevře pro letní lyžařskou sezónu 28.června. Val Senales zůstane zavřený až do července.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm - ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Městečka Andalo, Fai della Paganella a Molveno tvořící středisko Paganella leží nedaleko brennerské dálnice kousek před Trentem. Přímo nad dálnicí se tyčí obrovský skalní...
Lyžování ve výškách: 1030 - 2125 m.n.m
Délka sjezdovek: 53 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %23 %74 %6 %