Reklama

17.04.2018
obrázek

Sněhové zpravodajství 17.4.2018

www.zimni-alpy.cz
O víkendu bylo uzavřeno velké množství letovisek po celé Evropě, nicméně stále je k dispozici lyžování na ledovcích. Začátek týdne byl zatažený.

reklama

Rakouské AlpyO víkendu bylo uzavřeno mnoho resortů po celém Rakousku, otevřeno je aktuálně 14 středisek, z nichž většina je buď ledovec, nebo je umístěna kolem lyžařské oblasti Arlberg.

Oblačnost a špatná viditelnost v pondělí převládaly a vydrží až do středy. Druhá polovina týdne bude slunečná s vysokými teplotami.

V některých oblastech byl zaznamenán déšť, například v Kirchberg/Kitzbühel (dle sněhového zpravodajství 63/125 cm). Dobré lyžování je stále v Arlbergu, kde je v provozu 63 z 68 lanovek a na horních svazích se drží 3 metry sněhu.

Francouzské AlpyPřevážná většina francouzských středisek má jarní podmínky, nižší svahy jsou mokré a těžké, ale na horních svazích je stále skvělé lyžování. Začátek týdne bylo zataženo, ale od středy se vyjasní. Díky perfektní sněhové základně nabízí střediska i v tomto ročním období výborné lyžařské podmínky. Jedná se například o střediska Val Thorens (dle sněhového zpravodajství146/348 cm) nebo Tignes/Val d´Isere (175/325 cm) či menší areál La Rosiere (245/460 cm).

Několik středisek v jižní Francii je již pro sezonu uzavřeno, včetně Les Orres, Orcieres, Pra Loup a Puy st Vincent. V Pyrenejích jsou uzavřeny také Berages/La Mongie a Font Romeu, stejně jako St Gervais poblíž Mont Blanc.

Švýcarské AlpyUplynulý víkend znamenal konec lyžařské sezóny pro mnohé z vyhlášených švýcarských středisek, ačkoli stále v provozu je 10 středisek a lze tak ještě najít dobré lyžování. To je podporováno velkým množstvím sněhu na horních svazích těchto letovisek, jedná se například o Engelberg (dle sněhového zpravodajství 20 / 700 cm), Murren (82/416 cm) a Verbier (65/350 cm).

Na většině území bylo oblačno s omezenou viditelností. Stejně jako u většiny z ostatních zemí Evropy se zdá, že se to změní, většina týdne bude slunečná a jasná.

Italské AlpyV provozu zůstává omezený počet italských středisek. O uplynulém víkendu byla uzavřena oblast Monterosa, stejně jako většina středisek v oblasti Sella Ronda.

V Dolomitech zůstává jediné otevřené letovisko a to Kronplatz (dle sněhového zpravodajství 10/70 cm), které má spuštěné 4 lanovky.

Cervinia (50/435 cm) na druhé straně pokračuje v poskytování skvělého lyžování, také díky nedávným sněhovým srážkám. Slunečné nebe a poměrně nízké teploty pro tuto roční dobu pomohly udržet kvalitu sněhu.

Většina italských Alp zažila zatažený začátek týdne, jen na severozápadě země vysvitlo slunce. Další dny se očekává proměnlivé počasí, od středy nastanou teplé slunečné dny.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
úvěrový agent
úvěrový agent
28.7.2018
Zobrazit celý komentář

Jsem úvěrový agent, pokud potřebujete věřitele, který vám může nabídnout půjčku k zahájení podnikání nebo vyplatit vypořádání vašich finančních potřeb, kontaktujte mě teď pro pomoc prostřednictvím e-mailu: infooilwell@zoho.com nebo whatsapp: +43 (664) 579-4412

Přidat nový komentář k článku

sedm - ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Alpe Cermis je jedním ze 4 lyžařských areálu ve Val di Fiemme, které je velmi známé a oblíbené lyžařské údolí na jihozápadním okraji Dolomit. Hlavními lyžařskými lokalita...
Lyžování ve výškách: 860 - 2267 m.n.m
Délka sjezdovek: 23 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %52 %26 %22 %