Reklama

17.07.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 17.7.2017

www.zimni-alpy.cz
Pro většinu Evropy byl začátek nového týdne slunečný. Saas Fee ve Švýcarsku je nyní otevřeno a aktuálně se jeví jako jedna z nejatraktivnějších lyžařských možností. Další dny v Evropě budou oblačné s deštěm.

reklama

Rakouské AlpyPočasí v Rakousku bylo jasnější, než koncem minulého týdne, obloha byla modrá a teploty se držely kolem +15C. Nicméně kvůli slunečnímu záření se sněhové základny nevyhnutelně snížily, nejvíce zřejmé je to na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 125 cm), kde je od čtvrtku pokles o 70 cm.

Kaprun (25 cm) hlásí částečně zataženo, sjezdovky jsou v nejlepším stavu v brzkých ranních hodinách.

Francouzské AlpyFrancie vstoupila do nového týdne horkým počasím, slunečno bylo ve středisku Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 65 cm), Tignes (40 cm) i Val d´Isere (40 cm). Teploty přes den narostly až na +21C.

Předpovědi naznačují, že v průběhu dne přijde oblačnost, která se bude držet po většinu týdne.

Švýcarské AlpySaas Fee (dle sněhového zpravodajství 135 cm) je aktuálně pro lyžování otevřeno, v pondělí 17.července se středisko řadilo mezi jedno z nejlepších míst, kde si můžete užít letní lyžování v Evropě.

Zermatt (0/60 cm) hlásí na ledovci Matterhorn 14 km otevřeného terénu a v provozu je 16 lanovek.

Italské AlpyStředisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm) nabídlo v pondělí 17.července 14 km terénu. Ráno bylo jasné a slunečné, během dne se objeví oblačnost. Sjezdovky na Passo Stelvio (10/200 cm) se v posledních dnech zhoršují.

Val Senales otevře pro lyžování 1.září.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

nula + ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Arabba leží v srdci Dolomit na jihovýchodním okraji masivu Sellagruppe. Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Arraba s ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 57 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %35 %51 %14 %