Reklama

17.07.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 17.7.2017

www.zimni-alpy.cz
Pro většinu Evropy byl začátek nového týdne slunečný. Saas Fee ve Švýcarsku je nyní otevřeno a aktuálně se jeví jako jedna z nejatraktivnějších lyžařských možností. Další dny v Evropě budou oblačné s deštěm.

reklama

Rakouské AlpyPočasí v Rakousku bylo jasnější, než koncem minulého týdne, obloha byla modrá a teploty se držely kolem +15C. Nicméně kvůli slunečnímu záření se sněhové základny nevyhnutelně snížily, nejvíce zřejmé je to na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 125 cm), kde je od čtvrtku pokles o 70 cm.

Kaprun (25 cm) hlásí částečně zataženo, sjezdovky jsou v nejlepším stavu v brzkých ranních hodinách.

Francouzské AlpyFrancie vstoupila do nového týdne horkým počasím, slunečno bylo ve středisku Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 65 cm), Tignes (40 cm) i Val d´Isere (40 cm). Teploty přes den narostly až na +21C.

Předpovědi naznačují, že v průběhu dne přijde oblačnost, která se bude držet po většinu týdne.

Švýcarské AlpySaas Fee (dle sněhového zpravodajství 135 cm) je aktuálně pro lyžování otevřeno, v pondělí 17.července se středisko řadilo mezi jedno z nejlepších míst, kde si můžete užít letní lyžování v Evropě.

Zermatt (0/60 cm) hlásí na ledovci Matterhorn 14 km otevřeného terénu a v provozu je 16 lanovek.

Italské AlpyStředisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm) nabídlo v pondělí 17.července 14 km terénu. Ráno bylo jasné a slunečné, během dne se objeví oblačnost. Sjezdovky na Passo Stelvio (10/200 cm) se v posledních dnech zhoršují.

Val Senales otevře pro lyžování 1.září.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm + devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Warth Schrocken je menší lyžařskou oblastí ležící cca. 10 km severně od známějšího střediska St. Anton. Ovšem nemusí se za nic stydět. Pyšní se tím, že patří v Rakousku m...
Lyžování ve výškách: 1500 - 2050 m.n.m
Délka sjezdovek: 24 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %46 %33 %21 %