Reklama

21.11.2017

Sněhové zpravodajství 21.11.2017

www.zimni-alpy.cz
Aktuálně nejvíce čerstvého sněhu hlásí Rakousko, naopak východ švýcarských Alp, francouzské ani italské Alpy neviděly z posledního sněžení ani vločku. Sněžení se neočekává až do konce měsíce.

reklama

Rakouské AlpySe začátkem zimní sezóny mají rakouské Alpy fantastické sněhové podmínky na tuto roční dobu. Z tohoto důvodu otevřela o víkendu další střediska, mezi nimi Obergurgl (dle sněhového zpravodajství 50/150cm), které má úžasné podmínky lyžování a další sníh by měl připadnout v nadcházejících dvou dnech. Ledovec Kitzsteinhorn u střediska Kaprun (35/200cm) a Kaunertal (104/210cm) mají nejlepší sníh, obě střediska mají přes 200 cm sněhu a dalších 50 cm by mělo připadnout.

V nadcházejících dnech plánují zahájení sezóny další střediska jako Ischgl (20/60cm), které plánuje spustit provoz 23.11. Silvretta Montafon (10/90cm) otevřou 22.11.

Střediska jako Zauchensee (36/70cm), Zell am Ziller (40cm) a Zell am See očekávají dle sněhového zpravodajství další nový sníh.

Od středy až do víkendu bude podle předpovědi mírnější počasí.

Francouzské AlpyVal Thorens (dle sněhového zpravodajství 60/70cm) následovalo Tignes (35/80cm) a rovněž zahájilo provoz. V provozu je 13 lanovek a velká oblast sjezdovek na bohaté sněhové nadílce včetně svahů dolů do střediska.

Tignes má omezený provoz lanovek umožňující lyžování na ledovci.

Podmínky pro lyžování se v nadcházejících dnech nebudou zlepšovat, protože se bude oteplovat. Žádné další středisko momentálně neohlásilo zahájení provozu.

Švýcarské AlpyŠvýcarské Alpy již mají krásnou zimní sezónu. Čerstvý sníh napadl o víkendu, takže umožňuje výborné lyžování a s blížícím se prosincem budou v provozu další střediska.

Výborné podmínky pro lyžování a snowboarding nabízí výše položené svahy střediska Engelberg (dle sněhového zpravodajství 30/215cm), kde za posledních 24 hodin připadlo 15 cm čerstvého sněhu. Mimo sjezdovky je dostatek prachového sněhu, ale dávejte pozor a buďte opatrní, protože hrozí nebezpečí úrazu.

Na ledovci Gstaad (15/140cm) je 6 upravených svahů a od té doby, co středisko zahájilo zimní sezónu, se neustále buduje a rozšiřuje.

V regionu Jungfrau je lyžování možné o víkendech pouze ve středisku Wengen (20/60cm), kde se plánuje pravidelné denní lyžování od 2.12. Murren (15/200cm) bude otevřené pro víkendové lyžování od 25.11.

Podle sněhového zpravodajství se v nadcházejících dnech neočekává další sníh, protože bude převážně slunečno. Sněžit začne opět v neděli, ale pouze lehce.

Italské AlpyItalské Alpy mají stále provoz omezený na tři střediska – Val Senales (dle sněhového zpravodajství 30/100cm) je dočasně uzavřené, Cervinia (5/110cm) a Passo Tonale (30/100cm) nabízí omezené lyžování. Podmínky pro lyžování jsou slunečné a velmi příjemné s mírným větříkem, jasnou oblohou a příjemnými teplotami. S blížícím se víkendem však nebude dle sněhového zpravodajství sněžit až do příštího víkendu.

Německé AlpyNěmecké Alpy nabízí lyžování v jednom středisku a to je Feldberg (10/25cm), který má momentálně v provozu jednu lanovku. Podmínky pro lyžování však nebudou dle sněhového zpravodajství příliš veselé – oblačnost vystřídá slunečné počasí, o víkendu může začít pršet.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

sedm + ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Civetta je lyžařský region ležící mezi skalními masívy Civetty (3.218 m) a Monte Pelma (3.168 m) v jižních Dolomitech, na půli cesty mezi Cortinou d Ampezzo a středisky S...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %53 %8 %