Reklama

02.11.2017

Sněhové zpravodajství 2.11.2017

www.zimni-alpy.cz
Čím více se blíží zimní sezóna, tím více středisek se začíná otevírat a hlášeno je i častější sněžení. Ledovce nabízí velmi dobré podmínky.

reklama

Rakouské AlpyV minulém týdnu bylo pro sezónu otevřeno středisko Kitzbühel (dle sněhového zpravodajství 50 cm). Na ledovci Kitzsteinhorn na Kaprunu (140 cm) jsou aktuálně skvělé sněhové podmínky a v provozu jsou všechny lanovky.

Ve většině středisek se na další dva dny předpovídá stabilní počasí, v Kitzbühel (50 cm) i v Söldenu (121 cm) budou mírné tepoloty kolem +3C. Směrem k víkendu se bude ochlazovat, což výrazně zlepší sněhové podmínky v již otevřených střediscích a také by měl být zahájen provoz v dalších areálech. Obergurgl má být otevřen 16.listopadu.

Francouzské AlpyTignes (dle sněhového zpravodajství 30 cm) je jediným otevřeným francouzským střediskem. V provozu jsou dvě lanovky a dva svahy na ledovci Grande Motte. O víkendu se očekává změna počasí a objeví se tolik potřebný sníh, v neděli může napadnout až 30 cm.

Švýcarské AlpyStřediska Saa Fee (dle sněhového zpravodajství 40 cm) a Zermatt (40 cm) nabízejí lyžování ve Švýcarsku. Lyžování je omezené, ale ze západních Alp přichází studená fronta se sněžením, takže podmínky se velmi zlepší. Nejvíce nasněží v neděli.

Italské AlpyV Itálii jsou otevřené střediska Cervinia (dle sněhového zpravodajství 40 cm) a Val Senales (30 cm). V příštích dnech se očekávají velké sněhové přeháňky a příchod studené fronty, Cervinia se může těšit na více než 50 cm nového sněhu, který napadne v neděli.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Sulden - Solda leží na konci jihotyrolského údolí Suldental pod nejvyšší horou oblasti Ortlerem (3.905 m). Středisko se nachází poblíž trojmezí Itálie, Rakouska a Švýcars...
Lyžování ve výškách: 1900 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 43 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %23 %37 %