Reklama

22.05.2018
obrázek

Sněhové zpravodajství 22. 5. 2018

www.zimni-alpy.cz
V Rakouských Alpách vysvitlo sluníčko a tím i teploty začaly růst. Na švýcarských vrcholcích se naopak držely mraky, které ubraly na viditelnosti. Podmínky ve Francii a Itálii jsou beze změny.

reklama

Rakouské AlpyPočasí v Rakousku se oproti minulému týdnu výrazně změnilo. V pondělí 21. 5. po sněhové přeháňce, vysvitlo sluníčko na téměř všech rakouských ledovcích. Teploty dosahovaly vyšších stupňů , než v západních Alpách a výrazně přesahovaly bod mrazu. Lze očekávat postupné měknutí sněhové pokrývky.

Švýcarské AlpyZermatt (dle sněhového zpravodajství 0/345 cm) byl nadále i na začátku týdne jediným otevřeným švýcarským střediskem. Zatímco v údolí teploty jen rostly, na vrcholkách se držely stále pod bodem mrazu s přetrvávající oblačností a tím i ztíženou viditelností. Předpovědi předvídají další várku sněhové pokrývky.

Francouzské AlpyFrancouzská střediska jsou stále uzavřena.

Italské AlpyStředisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 20/380 cm) bylo dne 21. 5. uzavřeno, přesto ale stále nabízí víkendové lyžování po zbytek měsíce května na 4 lyžařských vlecích na plošině Rosa.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + dva = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matte...
Lyžování ve výškách: 1212 - 3260 m.n.m
Délka sjezdovek: 132 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %17 %71 %11 %