Reklama

22.12.2017

Sněhové zpravodajství 22.12.2017

www.zimni-alpy.cz
Rakouské Alpy jsou ve skvělém stavu, nejlepší lyžování je na ledovci v Kaprunu. Francie i Itálie očekávají slunečnou oblohu.

reklama

Rakouské AlpyRakouské Alpy měly výborný začátek sezóny. Téměř všechna střediska mají na vrcholcích svahů přes metr sněhu, díky kterému je připraven skvělý základ pro tuto zimu. Řada středisek hlásí sněžení z uplynulé noci. Týká se to například Hopfgarten (45/120cm),Seefeld (40/100cm), Zauchensee (100/125cm) a Mayrhofen (15/140cm), kde všude mají 10 cm čerstvého sněhu.

Nejlepší lyžování nabízí v současnosti ledovec Kitzsteinhorn u střediska Kaprun (105/330cm), kde pravidelně sněží a výška sněhu dosahuje přes 3 metry. Obertauern (160/200cm) rovněž nabízí výborné podmínky pro lyžování, ve čtvrtek 21.12. byly v provozu všechny lanovky.

Dle sněhového zpravodajství můžeme o vánočním víkendu očekávat sněžení v řadě středisek. Kitzbühel (18/93cm) a Kirchberg (18/93cm) očekávají 20 cm čerstvého sněhu během nadcházejících dnů, zatímco St Anton (70/165cm) a Mayrhofen (15/140cm) budou mít kolem 15 cm.

Francouzské AlpyVe čtvrtek 21.12. nepřipadl žádný čerstvý sníh ve francouzských Alpách, obloze vládlo převážně sluníčko, jen místy bylo lehce oblačno. Poslední výrazně sněžení bylo 18.12., kdy se tedy osvěžily svahy. Po výrazně chladné předsezónní době jsou teploty na tuto roční dobu spíše mírnější, takže sjezdovky začínají být místy ledovaté.

Po období výrazného sněžení přišly dny, kdy převládá modrá obloha. Sezóna již začala, avšak čerstvý sníh se stává tvrdším, mimo sjezdovky je sníh rychle uježděný, zvláště v oblíbených střediscích Flaine (110/245cm) a Val Thorens (140/240cm).

Podmínky v severní části francouzských Alp zůstávají lepší než v jižní části, kde za poslední týden nesněžilo vůbec.

Dle sněhového zpravodajství nebude během vánočních svátků sněžit. Přesto je na cestě další vlna sněžení, která zasáhne celý region.

Švýcarské AlpyDíky sněžení z minulého týdne a na začátku tohoto jsou podmínky pro lyžování fantastické. Řada středisek očekává dle sněhového zpravodajství další sněžení. Patří mezi ně Murren (70/221cm), Samnaun (40/80cm) a Engelberg (78/436cm), kde očekávají 5 cm. Ve většině středisek bude slunečno s občasnou oblačností.

Díky 39 cm čerstvého sněhu je středisko Wengen (45/150cm) v regionu Jungfrau na vrcholu žebříčku středisek švýcarských Alp, kde si můžete užít nejlepší lyžování. Dalších 7 cm čerstvého sněhu má připadnout dle sněhového zpravodajství během nadcházejících dnů.

Většina středisek bude mít v pátek většinou oblačno, takže by mohlo sněžit. Během víkendu přijde vlna vysokého tlaku, která zůstane během vánočních svátků.

Italské AlpyStřediska v oblasti Dolomity jsou zhruba týden bez dalšího čerstvého sněhu. Některé svahy tak začínají být tvrdé a ledovaté. Většina středisek a lanovek je nyní v provozu, takže je v nabídce dostatek sjezdovek v propojených oblastech Sella Ronda, takže je možné si užít výhod a najezdit hodně kilometrů.

Na západě italských Alp je jen mírně oblačno, takže vlna sněžení již ustupuje. Přesto je výsledek této vlny stále viditelný. Webkamery ukazují velkou vrstvu sněhu na střechách budov i na sjezdovkách. Možnost užít si čerstvý sníh tak zůstává například ve středisku Cervinia (50/100cm). Více na jihu v oblasti Via Lattea, se začínají postupně zprovozňovat svahy a sjezdovky spojující celou oblast. Stále se však čeká na větší část.

Dle sněhového zpravodajství bude v nadcházejících dnech spíš slunečno bez sněžení, další sněžení může ovlivnit střediska u hranice se švýcarskými a francouzskými Alpami v údolí Aosta. Kolem vánočních svátků zde může připadnout až 150 cm.

Německé AlpyNěmecké Alpy hlásí lehké sněžení během tohoto týdne, čerstvé vločky umožňují udržet výborný stav sjezdovek. Oblačnost, která zasáhla německé Alpy, přinesla díky vysokým teplotám v některých částech sněžení a jinde déšť, který může zhoršit podmínky pro lyžování, zvláště ve střediscích Feldberg (60/135cm) a Lenggries (60/130cm), kde byly teploty nad nulou. Ve vyšších polohách byly srážky sněhové. Teploty by měly ještě růst v nadcházejících dnech do Štědrého dne, kdy přijde další vlna čerstvého sněhu.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět + nula = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Jánské Lázně je významné lázeňské město i středisko zimních sportů nacházejí ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou Horou (1 299 m n. m.). Zakladat...
Lyžování ve výškách: 640 - 1245 m.n.m
Délka sjezdovek: 12 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %63 %38 %0 %