Reklama

03.03.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 2.3.2017

www.zimni-alpy.cz
Konec týdne byl pro rakouské Alpy pestrý - během jednoho dne se vytřídalo všechno počasí. Čerstvý sníh hlásí Francie, Švýcarsko i Itálie. Podmínky jsou vynikající.

reklama

Rakouské AlpyVe čtvrtek 2.3. bylo velmi různorodé počasí pro rakouské Alpy, v některých místech se během dne vystřídala celá škála počasí: oblačnost, srážky, vítr a občas slunečno.

Brand (10/100cm) byl obklopen oblačností, která zhoršovala viditelnost. Toto nepříliš příjemné počasí však přináší dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh. Obdobné počasí nabídlo i středisko Ellmau (50/60cm) a zbytek oblasti SkiWelt. Sněhové podmínky jsou dobré i přes zhoršenou viditelnost.

Další střediska měla rovněž proměnlivé počasí a zhoršenou viditelnost. Gargallen (60/100cm), Lech (90/160cm), Zurs (90/160cm) a Maria Alm (40/120cm). Dnes by tento seznam zahrnoval všechna střediska rakouských Alp.

Jediným místem, kde byly opravdu dobré podmínky pro lyžování, je středisko Bad Kleinkirchheim (35/75cm), kde jsou svahy do střediska ve skvělém stavu.

Francouzské AlpyVe čtvrtek 2.3. měly francouzské Alpy dle sněhového zpravodajství od čerstvého sněhu přestávku a místy se vyjasnilo. V pátek může být místy oblačno, v sobotu se opět vrátí sněžení. Sníh, který doposud napadl, připravil výborné podmínky pro lyžování. Téměř ve všech střediscích napadla velká vrstva sněhu.

Alpe d´Huez (105/180cm) se probudily dnes ráno do sněžení, než se odpoledne počasí vyjasnilo, takže se zlepšila viditelnost a bylo možné si užít skvělé lyžování.

Dle sněhového zpravodajství napadlo nejvíce čerstvého sněhu v oblasti Chamonix (20/250cm), kde připadlo přes metr čerstvého sněhu. Díky tomuto sněhu je možné si užít i freeride. Vzhledem k velkému množství sněhu však hrozí lavinové nebezpečí.

Úžasné podmínky pro lyžování nabízí i Trois Vallées, kde se středisko Val Thorens (110/207cm) probudilo do zimní pohádky. Je zde dost čerstvého sněhu na i mimo sjezdovky.

Špatnou zprávu hlásí středisko La Grave (100/230cm), kde bylo až na konci poslední sněhové vlny – středisko bylo dnes uzavřené kvůli nestabilní vrstvě sněhu a hrozící lavině.

Švýcarské AlpyVe čtvrtek 2.3. bylo ve švýcarských Alpách oblačno. Skvělé sněžení výrazně zlepšilo podmínky pro lyžování během tohoto týdne, mnoho středisek má dle sněhového zpravodajství téměř metr čerstvého sněhu. Sněhová bouře s sebou přinesla i velmi silný vítr, který omezil bezpečný provoz lanovek. Na sjezdovkách jsou podmínky pro lyžování velmi dobré. Mimo sjezdovky jsou rovněž excelentní, avšak silný vítr vytvořil místa s velkými návějemi.

Podmínky zůstanou dle sněhového zpravodajství bouřlivé i o víkendu. Další vlna čerstvého sněžení přijde v sobotu.

Italské AlpyVýborné podmínky pro lyžování se vrátily do italských Alp. Tento týden výrazně sněžilo. Dle sněhového zpravodajství hlásí střediska oblastí Bormio, Monterosa, Matterhorn a Mont Blanc téměř metr nového sněhu. Na sjezdovkách je lyžování fantastické. Mimo sjezdovky je možné si užít rovněž excelentní podmínky, zvláště ve střediscích nad 2000 m. Oblast Sella Ronda rovněž hlásí výrazný přírůstek čerstvého sněhu. Na sjezdovkách je lyžování skvělé, mimo sjezdovky jsou však kameny zakryty pouze sněhem z posledního sněžení. V jižní části italských Alp ležící oblast Via Lattea má rovněž čerstvý sníh, avšak nikoliv takový přírůstek jako v jiných částech. Podmínky jsou stále excelentní.

Dle sněhového zpravodajství je na cestě další vlna hustého sněžení, která přijde o víkendu. Střední a západní střediska zažijí větší sněžení, v neděli téměř metr sněhu.

Německé AlpyNěmecké Alpy mají zpět dobré podmínky. Díky sněžení z tohoto týdne jsou sjezdovky v lepším stavu než na začátku týdne. Mnoho z míst, kde už vykukovala tráva, je nyní zakryto čerstvým sněhem. Na sjezdovkách je sníh většinou těžký. Mimo sjezdovky není možné lyžování. Nižší svahy jsou velmi mokré a rychle se poškozují kvůli vyšším teplotám.

O víkendu bude dle sněhového zpravodajství znovu sněžit. Lyžování bude dobré, avšak náročné.

Sněhové zpravodajstvíTento týden napadlo v Alpách velké množství sněhu. Jde o jedno z nejvydatnějších sněžení z celé zimní sezóny v Alpách. Sněžení bude pokračovat i o víkendu s mírným až silným sněžením v celé oblasti, rakouské Alpy jsou jedinou výjimkou, protože bude sněžit pouze lehce.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest - ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Gitschberg - Jochtal leží hned na začátku údolí Pusteria nad městečkem Muhlbach / Rio di Pusteria cca. 40 km na jih od Brennerského průsmyku. Skoro až do areálu Gitschber...
Lyžování ve výškách: 1371 - 2510 m.n.m
Délka sjezdovek: 42 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %48 %17 %