Reklama

02.06.2017
obrázek

Sněhové zpravodajství 2.6.2017

www.zimni-alpy.cz
Rakousko a Švýcarsko jsou ovlivněny deštěm a bouřkami. V Itálii se nyní lyžuje v Passo Stelvio, francouzský Les Deux Alpes a Tignes plánují otevření na 24.června.

reklama

Rakouské AlpyNa ledovci Dachstein (dle sněhového zpravodajství 370 cm) bylo první den nového měsíce zataženo, s teplotami kolem +12C. V provozu byly tři lanovky a k dispozici je pěkné lyžování na měkkém sněhu. V odpoledních hodinách se však objevily bouřky. Na ledovci Kaprun (220 cm) přináší mírné teploty déšť. Naopak v Zillertalu, na ledovci Hintertux (120/250 cm), jsou v nabídce dobře upravené sjezdovky.

Ledovec Mölltal ve Vysokých Taurách plánuje otevření pro letní lyžování 15.června.

V průběhu pátku a víkendu se očekávají časté bouřky. S ohledem na tuto skutečnost si prosím před návštěvou areálů zkontrolujte akutální stav lanovek v provozu.

Francouzské AlpyLyžařské lokality ve Francii jsou zatím uzavřeny. Les Deux Alpes a Tignes otevřou pro letní lyžování 24.června.

Švýcarské AlpyZermatt (dle sněhového zpravodajství 120 cm) zůstává jediným z otevřených švýcarských středisek pro letní lyžování. V dopoledních hodinách jsou svahy v dobrém stavu, během dne se však rychle mění a měknou.

Na ledovci Matterhorn byl konec týdne převážně zatažený, o víkendu může pršet.

Italské AlpyLetní lyžování v Itálii nabízí Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 45/210 cm) v regionu Lombardie, kde je v provozu 5 lanovek. Pohled z vrcholu lanovky Trincerone ukazuje dobře upravené a široké otevřené sjezdovky.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Aprica je městečko ležící v Lombardii západně od známého střediska Passo Tonale. Leží ve stejnojmenném průsmyku Passo d'Aprica a lyžování v této oblasti má již dlouhou t...
Lyžování ve výškách: 1160 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %56 %28 %16 %