Reklama

30.10.2017

Sněhové zpravodajství 30.10.2017

www.zimni-alpy.cz
O víkendu se sněhové a klimatické podmínky velmi lišily. V Rakousku napadlo na Dachsteinu 60 cm sněhu. Naopak v Itálii ani Švýcarsku není hlášno žádné významné sněžení.

reklama

Rakouské AlpyOd soboty dochází k výraznému sněžené, zejména na ledovci Dachstein (dle sněhového zpravodajství 150 cm), který hlásí 60 cm nového sněhu. Nicméně kvůli chladné frontě, která dorazila v neděli, se počasí velmi zhoršilo a kvůli silnému větru muselo být dnes zavřeno. Silný vítr uzavřel také ledovec Mölltal (110 cm).

Oproti tomu ledovce Piztal (75 cm), Kaunertal (80 cm) a Sölden (125 cm) si užívaly slunečné paprsky. Během týdne se očekává další sněžení.

Francouzské AlpyV Tignes (dle sněhového zpravodajství 30 cm) se čerstvý sníh předpokládá na nadcházející víkend, v neděli by mohlo napadnout kolem 6 cm.

Švýcarské AlpyBěhem víkendu nesněžilo v Saas Fee (dle sněhového zpravodajství40 cm) ani v Zermattu (60 cm). Počasí je skvělé se slunečním svitem a modrou oblohou. Stejný ráz počasí bude panovat i v dalších dnech.

Italské AlpyOd minulého týdne nedošlo v Itálii k žádným novým sněhovým přeháňkám, ale teploty se drží nízko, středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm) hlásí kolem -4C. Podobné povětrností podmínky jsou také v Passo Stelvio (150 cm) nebo Val Senales (30 cm). Ve druhé části týdne může nasněžit čerstvý sníh.

Zdroj: www.skiclub.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * tři = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Ischgl leží v západním Tyrolsku na hranicích se Švýcarskem. Společně se švýcarskou bezcelní zónou Samnaun tvoří jednu z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí v ...
Lyžování ve výškách: 1377 - 2872 m.n.m
Délka sjezdovek: 235 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %59 %19 %